Neuvěříte, jak moc je tento ocet blahodárný pro vaše tělo!

Přijde vám zvláštní užívat ocet pro to, abyste se cítili lépe a byli zdravější?

Není však ocet jako ocet!

Zkuste ten jablečný a poté, co uvidíte jak je všestranně prospěšný pro naše tělo a přitom snadno dostupný, ihned změníte názor!

Co je jablečný ocet?

Jablečný ocet vzniká fermentací cukrů obsažených v jablkách. Činností kvasinek a bakterií jsou cukry přeměněny na alkohol a při pokračujícím procesu až na ocet.

Hlavní složkou je kyselina octová. Dále obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, vlákninu a pektin.

8 blahodárných účinků

Jablečný ocet je prostě zdravá bomba, která posílí celé vaše tělo.

Stále nevěříte?

Zde je 8 účinků, které vás už snad přesvědčí:

1.      Podpora trávení

Jablečný ocet začne zlepšovat trávení už ve chvíli, kdy se jej napijete. Díky stimulaci kyselých receptorů na jazyku se zvýší produkce slin. Zesiluje také účinek trávicích enzymů a kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Rychleji se stráví i ty potraviny, které by jinak ležely v žaludku několik hodin.

2.      Detoxikace

Jablečný ocet podporuje funkci jater a ledvin, pomáhá tělo zbavovat toxinů.

3.      Zdravější pokožka

Jelikož stav pokožky je ovlivněn zdravím střeva, díky lepšímu trávení bude i pokožka vypadat lépe. Díky detoxikaci se může zlepšit akné, ekzém, lupénka nebo růžovka.

4.      Boj s lupy

Jablečný ocet můžete použít i zevně. Naneste jej na pokožku hlavy půl hodiny před umytím vlasů. Zničíte bakterie a houby způsobující lupy.

5.      Lesklejší vlasy

Nejen díky detoxikaci a lepšímu trávení mohou být vaše vlasy krásnější. Pro lesklejší hřívu stačí naředit jablečný ocet s vodou 1:1 a použít tento roztok místo kondicionéru. Po chvíli působení ještě vlasy opláchněte vodou.

6.      Více energie

Jablečný ocet se dá použít v boji s únavou místo kofeinu. Aminokyseliny v něm obsažené neutralizují kyselinu mléčnou, která se v krvi hromadí po námaze nebo při stresu.

7.      Zrychlení metabolismu a hubnutí

Pektin v octě potlačuje chuť k jídlu. Kyselina octová navíc zrychluje metabolismus a snižuje zadržování vody v těle. Vědci se domnívají, že jablečný ocet omezuje trávení škrobu, což znamená i méně vstřebaných kalorií.

8.      Snížení kyselosti těla

Zdá se to jako paradox, ale jablečný ocet spolu s dietou na rostlinné bázi dokáže zvýšit zásaditost v těle. Moderní styl života přeje kyselému prostředí, které organismu škodí. Zásaditost naproti tomu brání šíření patogenů i volných radikálů v těle, brání vzniku zánětů a podporuje detoxikaci.

Šáhněte po tom kvalitním!

Jablečný ocet má pozitivní vliv na mnoho procesů v těle a účinky jdou poznat i zevně. Kupujte ale jen ten v bio kvalitě a nepasterizovaný, aby obsahoval všechny složky, které jej činí tak zázračným. Sehnat se dá v obchodech se zdravou výživou i v některých potravinách.

Nejoblíbenějším způsobem konzumace je popíjení naředěného ocet ráno na lačno. Pokud by vám však nechutnal, můžete využít i jablečný ocet v tabletách.

Nečekejte tedy a jablečný ocet si sežeňte co nejdříve, ať už můžete začít využívat jeho skvělé schopnosti.

Na zdraví!

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.
   

Sledujte nás na Facebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *