Dary od přírody 9 Magazín 9 7 mocných domácích léčebných terapií na zánět plic (pneumonii) – zmizí za 3 dny

7 mocných domácích léčebných terapií na zánět plic (pneumonii) – zmizí za 3 dny

Magazín | 0 komentářů

Pneumonie je respirační onemocnění, které je charakterizované zánětem plic, které způsobují bakterie, viry nebo chemická dráždidla. Tělo obvykle brání těmto organismům infikovat vaše plíce.

Nicméně někdy to váš imunitní systém nezvládne. Jedná se o závažnou infekci nebo zánět, při kterém se vzduchové vaky plní hnisem a jinou tekutinou.

Ve většině případů se pneumonie vyskytuje jako mírný stav a trvá obvykle dva až tři týdny. Může se však stát vážnější a v některých případech dokonce i smrtelnou.

Nebezpečná pneumonie

Pneumonie jako taková je nebezpečná pro kojence, malé děti, osoby starší 65 let, osoby, které mají základní zdravotní problémy či pro osoby, které mají oslabený imunitní systém. Ve chvíli, kdy se objeví příznaky pneumonie, je důležité navštívit lékaře a to ve chvíli, kdy přetrvává horečka, máte bolesti na hrudi a kašel stále přetrvává. Jaké jsou nejčastější příznaky pneumonie?

 • Kašel
 • Horečka
 • Dýchavičnost
 • Zimnice

Poté existují další příznaky, podle kterých je možno pneumonii poznat:

 • Bolesti hlavy
 • Únava
 • Nevolnost a zvracení
 • Pocení
 • Ztráta chuti kjídlu
 • Bolest svalů
 • Bolest na hrudi a to při hlubokém dýchání a kašli

Proti pneumonii si můžete pomoci domácími léky, přesněji přírodními prostředky, které nejsou drahé a co víc, jsou volně dostupné, které to jsou?

Listy bazalky

Listy bazalky jsou pro vaše plíce přínosem. Jsou užitečné pro léčbu pneumonie. Jednoduše žvýkejte pár lístků bazalky a poté je spolkněte. Mohou také pomoci zmírnit kašel a pomoci chřipce.

Česnek

Česnek má antimikrobiální vlastnosti, které brání bakteriím, virům a houbám. Také pomáhají snižovat tělesnou teplotu a zvyšují expektoraci. Z hrudníku a plic skvěle odstraňuje hlen. Smíchejte jeden šálek mléka ve čtyřech šálcích vody a přidejte do této směsi půl lžičky drceného česneku. Dejte do hrnce, na sporák a vařte, dokud se směs nesníží na čtvrtinu. Toto popíjejte třikrát denně.

Zázvor

Zázvor je skvělý lék pro dýchací cesty a jejich onemocnění. Připravte si domácí zázvorový čaj, který zlepší podráždění kašle a plic. Je to velmi účinné při léčbě chřipky.

Čaj z řeckého sena

Řecké seno (pískavice) má mukolytické vlastnosti, pomáhá ucpání. Vyvolává také pocení, které sníží horečku a pomáhá z těla odstranit toxiny. Připravte si i vy tento zdravý čaj. Vařte jednu čajovou lžičku s šálkem vody. Poté do něj přidejte několik kapek citronové šťávy a popíjejte. Tím se vyčistí veškerá tekutina v plicích a také se uvolní váš kašel.

Kurkuma

Podobně jako řecké seno tak i tato léčivá bylina působí jako mukolytikum, které vylučuje hlen z těla a to zejména z dýchacího traktu. Navíc má antivirové a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji s infekcí. Smíchejte půl čajové lžičky kurkumy s jednou čtvrtinou lžičky černého pepřového prášku ve sklenici teplé vody. Popíjejte jednou denně.

Oreganový olej

Olej z oregana bojuje proti bakteriím, které způsobují pneumonii. Disponuje antivirovými, antibakteriálními a antifungálními vlastnostmi, pomáhá také odstranit hleny a ucpání. Přidejte dvě nebo tři kapky oreganového oleje do sklenice vody nebo do čerstvé šťávy. Vypijte třikrát denně. Můžete také tento olej nakapat na čistý hadřík a dýchat skrz něj, kdykoliv potřebujete.

Inhalace

Pára může pomoci v boji s infekcí a pomůže zlepšit dýchání, uvolní dýchací cesty. Pomáhá také od kongescí a záchvatů kašle. Do vroucí vody dejte některé esenciální oleje (eukalyptus, levandule, tea tree, citron nebo kafrový olej). Dejte do misky a nakloňte se nad misku. Přikryjte hlavu, aby pára nešla pryč a vdechujte.


Zdroj: 7 Powerful Home Remedies For Pneumonia – Goes Away In 3 Days!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest