Dary od přírody 9 Magazín 9 6 skrytých důvodů, proč se vám nedaří zbavit břišního tuku

6 skrytých důvodů, proč se vám nedaří zbavit břišního tuku

Magazín | 0 komentářů

Zbavit se břišního tuku nám nejen zlepšuje vzhled, ale může mít i zdravotní přínosy. Velké množství tuku v břišní oblasti může vést ke vzniku vážných onemocnění, jako jsou cukrovka, vysoký krevní tlak či srdeční onemocnění.

Někdy bohužel není snadné se ho zbavit. Pokud jste udělali všechno pro dosažení žádaného výsledku, ale tuk na břiše stále zůstává, možná existují skryté příčiny, o kterých ani nevíte.

Rozhodli jsme se proto, že vám v boji s břišním tukem pomůžeme. Nabízíme vám seznam možných důvodů, které brání ve vaší snaze zbavit se nadváhy.

1. Neznáte typ svého břišního tuku

Pokud zjistíte, že se vám nedaří snížit množství tuku na břiše, jeden z důvodů může být, že jste si pro své břicho vybrali nesprávnou metodu hubnutí.

Existuje 5 typů břišní obezity, které jsou způsobeny různými důvody a každý z nich vyžaduje jisté stravování a cvičení.

Je proto důležité určit váš typ břišního tuku a podle toho naplánovat své hubnutí.

2. Posedlost váhou

Měli byste přestat se neustále vážit a pokusit se odolat nutkání postavit se na váhu pokaždé, když ji vidíte. Posedlost vážením může zpomalovat proces hubnutí.

Obviňujete se pokaždé, když číslo, které se objeví na váze, se liší od očekávaného výsledku. To vás demotivuje, vytváří psychický tlak, vyvolává negativní myšlenky a kazí vám náladu.

A toto všechno vás může přivést až k tomu, že se vzdáte a začnete hodně jíst, abyste zahnali svůj stres. Proto je lépe vážit se jen jednou týdně a čísla brát jako informaci, nikoli rozsudek.

3. Držíte nesprávnou dietu

Naše těla potřebují celou řadu prvků, vitamínů, sacharidů a také tuků. Když některé z těchto prospěšných složek nevědomky vysadíte, vaše dieta může způsobovat více škody než užitku.

Hubne se těžko, když jíte pouze zeleninu a ovoce. A samozřejmě i v případě, že konzumujete jídlo z fast foodu a velké množství cukru a soli.

Důležité je proto sledovat svou stravu a brát v úvahu, že by měla obsahovat hořčík, vitamíny, zdravé tuky a další prvky.

4. Provádíte jednotvárná cvičení

Trénink je skvělý způsob, jak shodit nadbytečná kila. Důležité je však nezapomínat na to, že cviky by měly být rozmanité. Každý druh cvičení ovlivňuje tělo jistým způsobem.

Proto byste neměli upřednostňovat pouze kardio nebo strečink.Přidejte tréninky s vysokou intenzitou a silová cvičení, plavání, nebo také bojové umění.

A nemyslete si, že cvičit se dá jen v tělocvičně s cvičebním nářadím. Cvičit můžete i doma a na ulici. Snažte se to jen nepřehánět. Cvičení provádějte v dobré víře, při plné pozornosti, ale neubližujte sami sobě.

5. Stresovaní se

Stres je špatný pro celé tělo a obzvláště pro vaši hmotnost. Ovlivňuje vaše stravování a emocionální a fyzický stav během cvičení.

Navíc vysoké hladiny stresového hormonu (kortizolu) podporují tvorbu tuku. Využijte každé příležitosti ke snížení stresu:

  • snažte se více odpočívat
  • nepracujte více, než je třeba
  • věnujte se nějaké zálibě
  • travte čas s přáteli

Když se cítíte být odpočatí, máte větší motivaci shazovat břišní tuk.

6. Vysoká hladina androgenů

Poslední, ale jednou z nejvážnějších příčin, je syndrom polycystických ovarií (PCOS). Ten znamená vysokou hladinu mužských hormonů v ženském těle.

Nepříznivě ovlivňuje mnohé funkce organismu, vede k poruchám menstruace, problémům s otěhotněním a riziku cukrovky.

Navíc ovlivňuje přibírání. Pro zjištění své hladiny androgenů se můžete poradit s lékařem a dát si udělat rozbor krvi.

Závěr

Zkoušeli jste někdy zhubnout z břicha? Jakou radu byste dali ostatním?

Rádi bychom znali váš názor.

Zdroj: brightside.me, Zpracovala: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest