Dary od přírody 9 Magazín 9 Tímto způsobem vyléčíte bolestivé afty do 24 hodin

Tímto způsobem vyléčíte bolestivé afty do 24 hodin

Magazín | 0 komentářů

Jedním z nejběžnějších zdravotních problémů je tvorba aftů v ústní dutině. Objevit se mohou na sliznicích úst, pod jazykem, u kořene dásní a vnitřních stranách rtů či tváří.

Jejich typickým příznakem je silná pichlavá bolest. Ta se však nedostaví hned po objevení se aftu, ale v plné intenzitě se projeví až po pár dnech.

Pokud znáte ten správný lék a zaznamenáte afty dostatečně brzy, budete mít dostatek času na to, abyste předešli vrcholu bolesti.

Naštěstí existuje jedna jednoduchá, ale neskutečně efektivní přírodní látka, která dokáže rychle nastartovat hojení aftu.

Sůl a léčba aftů

Jde o běžnou sůl. Jediné, co potřebujete udělat, je rozpustit ve sklenici čisté vlažné vody 1 čajovou lžičku soli a pomocí tohoto roztoku si několik minut proplachovat ústa.

Následně roztok vyplivněte.

Funguje to tak, že sůl dokáže z aftu vytáhnout a absorbovat tekutinu, která obsahuje viry a afty způsobuje a také dokáže dramaticky akcelerovat hojivý proces.

Opakujte uvedenou proceduru několikrát za den a do 24 hodin bude po aftech!

Pokud by vám tento přípravek z jakéhokoliv důvodu nevyhovoval, nedostatečně zabíral nebo pokud chcete hojení ještě více urychlit, prozradíme vám pár dalších přírodních receptů na afty.

Soda bikarbona

Soda bikarbona neutralizuje kyselost, zmírňuje bolesti a potlačuje zánět vyvolaný afty.

V misce utřeme trochu sody s vodou v poměru 1 : 1, abyste získali jemnou pastu. Tu pak naneste na postižené místo a nechte pár minut působit

Pak si ústa propláchněte vlažnou vodou. Opakujte 3 až 4krát za den.

Aloe vera

Aloe vera má silné protizánětlivé, antibakteriální a léčivé vlastnosti, které urychlí hojení a potlačí záněty i bolesti.

Jednoduše vyškrabte z čerstvých listů aloe trochu gelu a aplikujte ho na afty 3 až 4krát denně.

Med

Podobně jako aloe i med má významné protizánětlivé a antiseptické účinky. Nejlepší pro tento účel je medovicový med.

Jednoduše ho párkrát denně aplikujte na postižená místa. Zpočátku může med nanesený na afty způsobovat bolesti, ty však brzy pominou.

Šalvěj

Tato užitečná bylinka efektivně léčí afty a poskytuje rychlou úlevu.

Přidejte 3 čajové lžičky sušených šalvějových listů do 4 dl vroucí vody a nechte louhovat 10 až 15 minut. Následně čaj sceďte a proplachujte si jím ústa několik minut párkrát denně.

Koriandr

Koriandr je další skvělou bylinkou s protizánětlivými, antiseptickými a antifungálními vlastnostmi. Pomáhá také zmírňovat nepříjemné bolesti.

Jediné, co potřebujete udělat, je vyluhovat pár listů koriandru ve sklenici vařící vody, scedit a nechat vychladnout. Touto tekutinou si pak proplachujte ústa 3 až 4krát denně.

Zpracovala: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest