Dary od přírody 9 Afrodiziaka 9 Muira puama (Marapuama, Murapuama, Muiratã)

Muira puama (Marapuama, Murapuama, Muiratã)

Afrodiziaka, Antidepresiva, Klouby, Menstruace, Nervová soustava, Obrna | 0 komentářů

Přírodní afrodisiakum působící na mužskou erekci!

Botanický popis rostliny

Strom keřového charakteru, dorůstající výšky pěti metrů. Listy jsou na spodní straně tmavě hnědé, na horní světle zelené barvy. Malé bílé květy se shlukují do trsů 4 až 6 květů. Mají štiplavou vůni mírně podobnou vůni jasmínu. Ptychotepalum oladoides má velmi příbuznou rostlinu Ptychotepalum uncinatum kterou bývá často v přírodním léčitelství nahrazován. Odrůda olacoides bývá však upřednostňována pro vyšší obsah účinné fotochemické látky lupeolu. Kořen muiry puamy je velmi tvrdý, uprostřed světle hnědé barvy. Vydává slabou štiplavou vůni. V lidovém léčitelství domorodých obyvatel Jižní Ameriky jsou zaznamenány jako léčivé všechny části rostliny. Obvykle však bývá ve fytoterapii užíváno kořene a kůry muiry puamy.

muirapuama

Původ a rozšíření

Rostlina pochází z amazonských deštných pralesů Jižní Ameriky. Konkrétně bychom ji nalezli v Brazíli, Surinamu, Guayaně a Francouzské Guayaně. Příbuzné rostliny taktéž z rodu Ptychopetalum bychom našli v oblasti tropické Afriky, kde roste pět jiných druhů malých stromků z tohoto rodu.

Využití

Jak bylo uvedeno výše nejvíce užívanou částí muiry puamy je kořen a kůra. Pravděpodobně nejvíce ceněné jsou afrodisiakální vlastnosti. Muira puama bývá známa pod názvem „potency wood“ který lze přeložit buď jako mocné dřevo nebo dřevo působící na potenci. Domorodci je muira užívána jako sexuální stimulant často kombinovaný s dalším jihoamerickým afrodisiakem catuabou. Výzkum prováděný ve Franci na 262 mužích zaměřený na účinnost muiry puamy při problémech erektivní dysfunkce a zvyšování sexuálního libida přinesl pozitivní výsledky. 61% testovaných mužů se sníženou mírou libida označilo účinek extraktu muiry puamy jako dynamický a 51% mužů s erektivní dysfunkcí označili přínos muiry puamy jako přínosný. Další studie zaměřená na působení na psychiku v oblasti sexuálního zdraví byly publikováno zvýšení libida u testované skupiny o 85% , četnost pohlavního styku o 100% a zlepšení schopnosti udržet erekci v 90%. Stejně tak studie prováděná na UCLA Schoul of Medicine jejíž předmětem bylo zkoumání kořene muiry puamy, prokázali významné zlepšení erektivní funkce a sexuální touhy. Moderní výzkumy pouze potvrzují, co indiáni věděli již od nepaměti a amazonská viagra skrývající se v muiře puamě se dostává stále více do povědomí západní společnosti jako sexuální stimulant.

Kromě léčby impotence je muira puama užívána jako nervové tonikum, při depresích, pro posílení ducha při slabosti a při menstruačních poruchách. Jako nervové tonikum tlumí taktéž hysterii, úzkost a stresy. Tradičně se užívá na neuromuskulární potíže. Ovar je užíván zevně na masáže a koupele u ochrnutí, obrny a nemoci známé pod názvem beri beri. Taktéž na revmatismus je muira puama doporučována.

Účinné látky

Jako zdroj účinnosti muiry puamy byly identifikovány mastné kyseliny a jejich estery na něž je bohatý zejména kořen a kůra stromu. Dále rostlinné steroly, triterpeny ( z nichž je za hlavní účinný považován lupeol), esenciální oleje a úplně nový alkaloid nazvaný po rostlině muirapuamin.

Tradiční dávkování

Při užívání extraktu: ve 250ml vody romícháme 1-2g extraktu, není potřeba vařit. Nepřekračujte denní dávku.

Jednu čajovou lžičku sušeného dřeva přelijeme horkou vodou a povaříme 10 min. Je možno vodu dolít. Užíváme 2x denně. Tradičně se připravuje likér naložením 30 g kořene do 0,5 l 40% alkoholu na 10–20 dní.

 

Pěstování

Jelikož je muira puama původem z amazonských deštných pralesů, je jisté, že doma na zahrádce si ji nevypěstujeme. Muira puama vyžaduje dostatek vláhy a tepla. To vše uspokojuje v pralese.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest