Dary od přírody 9 Magazín 9 Zázračný propolis. Pomůže při zánětech žaludku nebo žaludečních vředech

Zázračný propolis. Pomůže při zánětech žaludku nebo žaludečních vředech

Magazín | 0 komentářů

Včelí tmel je zvláštní lepkavá substance vytvářená včelami za účelem řešení nejrůznějších každodenních úkolů.

Pokud například v úlu vznikne díra, nebudou včely trpět zimou, protože ji jednoduše zaplní propolisem. Pokud se do úlu dostane jakákoliv cizí věc, včely ji přikryjí vrstvami propolisu a jejich životní prostor zůstane sterilní.

Propolis bývá také nazýván přírodním antibiotikem. Vědci nedokázali nalézt bakterii, která by přežila kontakt se včelím tmelem. Tato látka dokáže zahubit i viry a plísně. Není se tedy čemu divit, že propolis zaujal důležité místo nejenom v lidovém léčitelství.

Jak používat propolis při léčbě žaludku

Při žaludečních vředech

Smíchej 30-50 kapek (je to individuální) 20% tinktury propolisu se sklenicí teplého mléka. Užívej třikrát za den vždy před jídlem. Už po prvních dnech užívání jsou patrná zlepšení: překyselení se dostává do normy, nevolnosti jsou méně časté, bolesti mizí.

Pokud nemáš k dispozici propolisovou tinkturu, můžeš se léčit i propolisem v pevné formě.
V tomto případě utři 20 g propolisu a zalij ho sklenicí lihu. Nech vyluhovat v tmavém místě. Nezapomeň každý den nádobu s tekutinou několikrát protřepat.
Proceď tekutinu přes pláténko a užívej před jídlem.

Při zánětech žaludku

Smíchej 30-40 kapek 30% tinktury propolisu se sklenicí převařené teplé vody nebo mléka. Pij třikrát denně vždy po 10 kapkách hodinu před jídlem po dobu jednoho měsíce. Zlepšení jsou patrná již během druhého týdne.

Můžeš si připravit i bylinkovou tinkturu. Použij 1 polévkovou lžíci plodu fenyklu, máty peprné, květů lípy a kořene lékořice. Všechny přísady smíchej a zalij 3 sklenicemi převařené horké vody. Přiveď k varu a pomalu vař po dobu asi 20 minut. Nech vystydnout a poté přidej 3 lžičky medu a 20-30 kapek extraktu propolisu. Každý den pij půl sklenice této bylinkové tinktury hodinu před jídlem.

Při gastroduodenititě

Zánětlivá onemocnění dvanáctníku a žaludku se léčí stejnými přípravky s obsahem propolisu jako záněty žaludku. Také lékaři doporučují sníst ráno a večer čajovou lžičku propolisového medu, přičemž doporučovaná doba takového léčení je 1-2 měsíce.

Také při gastroduodenitidě se doporučuje užívání směsi z ořechů a propolisu, kterou si můžeš připravit takto: zalij 10 g drcených jader vlašských ořechů sklenicí mléka, přiveď k varu a proceď.

K již přecezenému mléku přidej 1 čajovou lžičku medu a 10 kapek tinktury z propolisu. Připravená směs ti vystačí na den. Jednoduše ji pij před každým jídlem. Už po prvních pár dnech si všimneš léčivého účinku.

Před zahájením léčby je důležité se poradit s lékařem o možných individuálních kontraindikacích nebo alergiích.

Vždyť již Avicenna pěl chválu na tuto zázračnou látku. A legendární Hippokratés dokonce svým pacientům předepisoval včelí med jako ideální lék na všechny možné neduhy.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest