Dary od přírody 9 Magazín 9 Hormonální úpadek: jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu

Hormonální úpadek: jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu

Magazín | 0 komentářů

Vypukla válka proti mužům. Vedou ji hormony a útočí tam, kde to nejvíc bolí – pod pás. Nejnovější data ukazují, že až jeden ze čtyř mužů trpí nízkou hladinou testosteronu. Tento stav okrádá muže o jejich elán, vitalitu, mužnost a celkový zdravotní stav a je to stále horší a horší.

 

Muži i ženy potřebují ke svému fungování a rozkvětu testosteron, ale jeho nedostatek snášejí mnohem hůře právě muži. Testosteron je hormon, který jim dává mužské charakteristiky v čele s hlubokým hlasem, sexuálním libidem, sebedůvěrou a celkovým zdravím. Svaly, kosti i sperma potřebují testosteron ke svému rozvoji a růstu. Nálady, touhy a energie jsou zase testosteronem regulovány.

 

Jeden významný expert v oboru udává jako běžné důvody nízké hladiny testosteronu například: nedostatek minerálů (především zinku), nadměrný stres, který bývá asociovaný s produkcí kortizolu, sníženou hladinu dehydroepiandrosteronu, příliš časté cvičení bez dostatku odpočinku, úraz hlavy nebo varlat, vystavení estrogenům z prostředí nebo stravy, akumulaci tělesného tuku a s ní související inzulinová rezistence.

 

Je přirozené, že testosteron s přibývajícími roky ubývá, avšak vzhledem k věku byly stanoveny určité přirozené hladiny, kterých nedosahuje už mnoho mužů ve svých dvacátých a třicátých letech života“ napsal Jim LaValle R.Ph., MS., C.C.N. o tomto palčivém problému pro LifeTime WeightLoss. A dodává: „Muži by měli učinit patřičné kroky, aby upravili svůj nedostatek testosteronu tím, že budou stimulovat jeho přirozenou produkci, a to dokud nevyčerpají všechny svoje možnosti.“

 

To znamená vyhnout se jeho umělému nahrazování, které může způsobit utlumení jeho přirozené tvorby a v delším časovém období vést až ke sterilitě. Místo toho by se muži měli soustředit na změnu životního stylu a případně doplnit některé důležité minerály. Plasty, chemické látky v produktech denní potřeby, zpracovaná potrava, účtenky ze supermarketů a mnoho dalších produktů má tendenci působit estrogenicky. První věc k nápravě nízké hladiny testosteronu je tedy omezení konfrontace s těmito předměty.

 

Vystavení vlivu xenoestrogenů, což jsou syntetické látky svými účinky estrogeny napodobující, začíná už v děloze a pokračuje v průběhu celého života skrze mnoho každodenní zdrojů, mezi které řadíme například: plastové nádoby, kosmetiku, toaletní potřeby a zemědělské chemikálie (insekticidy, herbicidy a fungicidy)“ dodává Jim La Valle.

 

Doplňky stravy, detoxikací a vyhozením plastů k vyšší hladině testosteronu 

 

Jim La Valle také doporučuje nasadit doplňky se zinkem, hořčíkem, diindolylmethanem (DIM), melatoninem a pomoci může také produkt s názvem Relora. Vyhnout bychom se měli také plastovým lahvím a nádobám, obalům na jídlo a používání plastů v mikrovlnce. Ke konzumaci jsou vhodné bio produkty bez pesticidů, naopak uškodit může jídlo a pití z konzerv a plechovek, jelikož obsahují bisfenol A (BPA). Užívání šamponů a mýdel bez parabenů, pravidelná detoxikace těla a saunování jsou taktéž ku prospěchu.

 Bylinka na podporu tvorby testosteronu: Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

 

Ujistěte se také, že v posilovně zbytečně moc nepřepínáte své síly. I to může být totiž jeden z důvodů nízké hladiny testosteronu, především pokud si poté nedopřejete žádný odpočinek. Typická je tato situace pro lidi trénující s těžkými vahami. Po tréninku si nezapomeňte dopřát dostatek bílkovin. Více informací se dozvíte na http://www.lifetime-weightloss.com.

Zdroj: http://www.naturalnews.com/041060_Low_T_testosterone_sexual_health

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest