Dary od přírody 9 Magazín 9 Slinivku lze regenerovat přírodním způsobem

Slinivku lze regenerovat přírodním způsobem

Magazín | 0 komentářů

Cukrovkáři a všichni ti, kteří mají potíže se slinivkou, mají často za to, že jejich nemoc již bude celoživotním údělem. Nemusí tomu tak být. Existuje peruánská bylina s názvem Cuti Cuti, která má na potíže s vysokým krevním cukrem a slinivkou blahodárné účinky.

Tato jinak celkem nenápadná rostlinka s drobnými lístky je totiž unikátním přírodním přeborníkem v regulaci procesu regenerace buněk slinivky. Záleží ovšem na životním stylu, genetických predispozicích, duševním stavu a mnoha dalších faktorech.

Jeden náš zákazník se léčil na slinivku, léky zabíraly jen částečně. Začal pravidelně užívat odvar z Cuti Cuti. Po několika měsících si jeho lékařka nevěřícně prohlížela výsledky testů. “Chlape, co jste dělal? Vždyť máte slinivku jako novorozeně,“ vytřeštila na něj oči.

On se jen potutelně usmíval, věděl své. O bylinné kůře jí ale nic neřekl.

Zabírá rovněž proti nachlazení

Velmi oživujícím vlivem na slinivku ovšem výčet pozitivních vlastností zdaleka nekončí. Peruánští indiáni ji s úspěchem používají na chřipky, nachlazení, chronický i občasný kašel. Obecně má blahodárný vliv na léčbu onemocnění dýchacích cest. Pomáhá také při metabolických poruchách, nadváze a k úpravě menstruačních cyklů.

Můžete ovšem sáhnout i po českých bylinách. K léčbě cukrovky lze použít také lopuch. Podle amerického botanika Stephena Harroda Buhnera stejně jako pampeliška v kořeni obsahuje totiž rostlinný inzulín (polypeptid-p velmi podobný bovinnímu, tedy živočišnému inzulínu), který má blahodárný vliv na normalizaci hladiny cukru v krvi. Podobných účinků má celá řada českých léčivek, například tahle šestice (borůvka, truskavec, jahodník, kontryhel, kopr, bez černý)

Regenerace beta buněk

Beta buňky, někdy též B buňky jsou buňky Langerhansových ostrůvků pankreatu (slinivky břišní) produkující inzulin. Následujcí přírodní látky v experimentech prokázaly schopnost regenerovat beta buňky slinivky břišní, které jsou při diabetu 1. typu zničen a které, pokud jsou zregenerovány, mají (alespoň podle teorie) učinit pacienta opět nezávislým na dávkách inzulínu

Gymenna sylvestre

Nigella sativa – černý kmín

Vitamín D

Kurkumin – žluté barvivo kurkumy

Arginin

Avokádo

Berberin (složka nacházejícíc se v hořkých rostlinách jako vodilka (Hydrasis canadensi) a dřišťál)

Momordika – hořká okurka (thajský bitter-melon)

Mangold

Kukuřice

Stévie

Sulforafan (vysoká koncentrace této látky je v brokolici)

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest