Dary od přírody 9 Magazín 9 Neprůstřelná imunita: Jak už nikdy nedostat chřipku či nachlazení

Neprůstřelná imunita: Jak už nikdy nedostat chřipku či nachlazení

Magazín | 0 komentářů

Je možné, abyste se během příští chřipkové sezóny nemuseli obávat toho, že onemocníte chřipkou? Pomocí správné kombinace doplňků stravy ve většině případů dokážete chřipce předejít nebo minimálně zmírnit její průběh.

Pokud se náhodou nakazíte, ale infekci zachytíte dostatečně brzy, pak i lidé se špatnou stravou dokáží chřipku či nachlazení zvládnout bez větších problémů.

Co rozumíme pod pojmem infekce

Pod infekci rozumíme nakažení se nejen viry či bakteriemi, ale také plísněmi, houbami či parazity – tedy všemi patogeny, které nám nedělají dobře.

Například candida (kvasinka) může vyvolávat stejné příznaky jako bakteriální nebo virové infekce.

Během chřipky většina lidí není nakažena pouze chřipkovým virem, ale také několika patogeny, které mohou mít podobné projevy jako klasická chřipka.

Jediný způsob, jak se bránit, je připravit svůj imunitní systém, aby byl tak silný, jak je to možné. A toho dosáhnete pomocí stravy a doplňků stravy.

Dobrou zprávou je, že existuje množství různých doplňků stravy, potravin a bylinek, které vám pomohou hravě zvládnout téměř každý patogen.

Potraviny posilující imunitní systém

Infekce si vždy hledá snadnou oběť. A snadnou obětí je ten, kdo se špatně stravuje, nemá dostatek čerstvého ovoce a zeleniny a čerstvých potravin plných enzymů a vitamínů.

Pokud chcete zůstat zdraví, jezte každý den salát s čerstvým česnekem (alespoň jedním stroužkem).

Zároveň nejezte zpracované potraviny plné cukru, fruktózový sirup, trans-tuky a geneticky modifikované potraviny. Také nejezte potraviny obsahující umělá barviva, příchutě, konzervační látky či glutamát sodný (MSG).

Užívejte kvalitní multivitamin a snadno vstřebatelný přírodní vitamín C, například z aceroly.

Pijte hodně tekutin, nejlépe čistou vodu. Za účelem detoxikace si dejte brusinkovou šťávu se špetkou chilli koření. Vaše tělo tak bude nehostinné pro viry a bakterie.

Když náhodou přece jen onemocníte, neužívejte kapky nebo sirupy proti kašli, nosní spreje nebo jakékoliv jiné chemické přípravky z lékárny. Vyhýbejte se sladkostem, dokonce i ovoci (kromě stévie, zelených jablek, bobulovin a červeného melounu).

To je základ. A nesmíme zapomenout taky na dobrý spánek, který by měl doplňovat vhodnou stravu. Pomocí této kombinaci zůstanete zaručeně zdraví.

Bylinky na posílení imunity

Kvalitní echinacea obvykle sama o sobě dokáže ve většině případů potlačit virovou infekci. Pokud ji však zkombinujete s vitamínem C, chřipka nebo nachlazení nemají žádnou šanci.

Echinacea posiluje celý imunitní systém, ale neužívejte ji déle než sedm dní, neboť pak ztrácí na síle. Počkejte pět dní a pak ji můžete začít užívat znovu.

Vodilka kanadská (Hydrastis canadensis) je silná antivirová a antiparazitní bylinka. Také účinně čistí krev.

Občas může být trochu těžká na játra, a proto to s její konzumaci nepřehánějte.

Koptis čínský (Coptis chinensis) je další velmi silná detoxikační bylinka. Pomáhá udržovat lymfatické uzliny čisté a průtok lymfy volný.

Je také antibakteriální, antivirový, protiparazitární a antimykotický.

Proč je nemoc někdy dobrá

Možná teď budete trochu překvapeni, ale i nemoc může mít svá pozitiva.

Pro ty, kteří se špatně stravují nebo mívají permanentně málo spánku, je to příležitost k regeneraci a detoxikaci. Během nemoci můžete odstranit z těla veškerý odpad, který se ve vás nashromáždil.

Parazity, viry, bakterie a candida potřebují oslabené buňky, kterými se živí, nebo se v nich rozmnožují. Tyto oslabené buňky mohou z dlouhodobého hlediska vést k vážným nemocem, jako jsou rakovina či autoimunitní onemocnění.

Využijte času nemoci na to, abyste se zbavili toxinů, virů, bakterií a ostatních patogenů a umožněte tělu se zregenerovat.

Dlouhodobé potlačování onemocnění, dokonce i pomocí doplňků stravy, může být nebezpečné.

Závěr

Pokud potřebujete překlenout dočasně stresující období, období vyznačující se nedostatkem spánku nebo období, kdy nemáte mnoho času se věnovat zdravému stravování, pak tyto rady jsou přesně to, co potřebujete.

Na druhé straně, když toto období pomine, vždy se vraťte ke zdravému způsobu stravování, omezte stres a dopřejte si kvalitní spánek. To je totiž ten nejlepší a dlouhodobě udržitelný způsob, jak zůstat zdraví.

Zpracovala: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest