Dary od přírody 9 Magazín 9 Objevte ten nejsilnější antioxidant na světě: Zabrání křečovým žilám a tělo vyčistí do pár hodin

Objevte ten nejsilnější antioxidant na světě: Zabrání křečovým žilám a tělo vyčistí do pár hodin

Magazín | 0 komentářů

Je neuvěřitelné, co všechno dokáže tento silný antioxidant – výrazně posiluje stěny kapilár, krevních cév i artérií, včetně těch, co zásobují srdce. K tomu účinně zmírňuje otoky dolních končetin.

Je 50 krát silnější než vitamín E a 20 krát silnější než vitamín C. Bez nadsázky je možné říci, že se jedná o nejefektivnější z dosud známých antioxidantů na světě.

Jde o lokálně vyráběný produkt z kůry francouzské přímořské (pobřežní, středomořské) borovice, odborně zvané Pinus maritima.

Studie provedené na této rostlině ukazují, že obsahuje látku pycnogenol, která se extrémně rychle vstřebává a již v průběhu 20 minut se distribuuje do celého těla.

Navíc, předtím, než opustí tělo, stihne v něm ještě aktivovat vitamín C.

Pycnogenol se oficiálně používá ve Francii, Finsku, Nizozemsku, Německu, Itálii, Singapuru, Jižní Koreji, Argentině, USA a ve Švýcarsku.

Z množství jeho neskutečně potentních účinků, vyjmenujeme alespoň ty nejdůležitější:

  • dramaticky snižuje hyperaktivitu a ADHD u dětí
  • zlepšuje elasticitu pokožky
  • snižuje záněty prostaty
  • snižuje diabetickou retinopatie a neuropatie
  • zlepšuje cirkulaci a vitalitu buněk
  • zlepšuje a předchází formování křečových žil a snižuje riziko flebitidy (zánětu žil)
  • redukuje efekty stresu
  • redukuje alergické reakce
  • posiluje stěny kapilár, tepen a krevních cév, navrácen těch, které zásobují srdce
  • redukuje otoky dolních končetin

Co jsou to vlastně antioxidanty?

Antioxidanty jsou substance, které chrání buňky před poškozujícími efekty volných radikálů.

Vědci věří, že poškození volných radikálů jsou důležitým faktorem při rozvoji aterosklerózy, více druhů rakoviny, onemocnění srdce, Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby a mnoha dalších chronických onemocnění.

Proto jsou antioxidanty nenahraditelné při ochraně těla před uvedenými nemocemi. Podle mnohých teorií jsou volné radikály zodpovědné i za stárnutí, proto užívání antioxidantů by ho mělo výrazně zpomalit.

Jak fungují antioxidanty

Když rozřežete jablko, po krátkém čase začne tmavnout. Je to proto, že právě probíhá proces oxidace, který se v přírodě, včetně lidských buněk běžně vyskytuje.

Když kyslík přijde do kontaktu s buňkami (na jejich povrchu, ne když se v jejich nitru spaluje na energii), způsobuje v nich změny. Některé z buněk mohou zahynout a být nahrazeny novými. Je to normální a obvykle nebývá problémem.

Nicméně během tohoto procesu se buňky poškozují a mohou vznikat volné radikály.

Volné radikály jsou atomy nebo molekuly, kterým chybí elektron a proto silně reagují s ostatními molekulami. Tím může docházet k dalšímu poškozování buněčných struktur.

Nejhorší situace nastává, pokud se dostanou do styku s lidskou DNA, jejíž poškození mohou vést k různým nebezpečným mutacím či dokonce k rakovinnému bujení. Jedno poškození totiž vede k dalšímu a vzniká tak řetězová reakce.

Za normálních okolností tělo dokáže tato poškození opravit. Pokud je jich však mnoho nebo se v těle nachází nedostatečný počet antioxidantů, vzniká problém. Ze zmíněných důvodů je dodávání antioxidantů do těla naprosto nezbytné.

Kde se dá pycnogenol sehnat

Pycnogenol seženete v mnoha prodejnách s doplňky stravy.

Co všechno způsobují volné radikály

Kromě DNA volné radikály poškozují i další tělesné struktury jako například kolagen v kloubech, pokožce či orgánech.

Navíc vyvolávají stárnutí, záněty svalů a kloubů, narušují činnost cirkulace krve a lymfy, poškozují nervový a imunitní systém.

Je zaznamenáno více než 60 různých onemocnění, ke kterým může vést rozvratná aktivita volných radikálů.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest