Dary od přírody 9 Magazín 9 Na ekzém použijte kokosový olej. Výsledky jsou neuvěřitelné

Na ekzém použijte kokosový olej. Výsledky jsou neuvěřitelné

Magazín | 0 komentářů

Ekzém je chronické kožní onemocnění, které způsobuje stále suchou, svědivou a zanícenou pokožku.

Výsledkem je ošklivá vyrážka na různých částech těla. Nejčastěji na obličeji, pod koleny, na rukou, nohách, na hrudníku či kolem krku. Čím je způsobem ekzém a jak se ho zbavit?

Jak vzniká ekzém

Existuje široká škála faktorů, které způsobují vznik ekzému. K podráždění pokožky může dojít v důsledku alergické reakce, genetiky, nemoci nebo po kontaktu s dráždivou látkou.

Lidé, kteří trpí na ekzém, mají v těle bakterie (Staphylococcus aureus), které zapříčiňují ekzém. Tato bakterie může být úspěšně léčena pomocí lokálních antibiotik.

Tělo si však postupem času vybuduje odolnost na jakékoli antibiotikum a léčba přestane být účinná. To je jeden z hlavních důvodů, proč vyzkoušet alternativní medicínu. Jednou z nejlepších možností je kokosový olej.
Kokosový olej pomáhá s léčbou ekzému, ale i s celou řadou dalších kožních onemocnění. Zároveň hydratuje pokožku a může být použit i jako anti-age krém.

Výhody panenského kokosového oleje

Vlastnosti kokosového oleje přirozeně léčí ekzém. Olej je přírodní antibakteriální látka, která má antioxidační vlastnosti, které snižují podráždění kůže, léčí zánět a potlačují svědění.

Kokosový olej má také celou řadu vitamínů, které obnoví přirozený ochranný filtr pokožky. Zároveň pomáhá léčit poškozenou pokožku a zabraňuje zjizvení.

Jak léčit ekzém pomocí kokosového oleje

Aby léčba byla co nejvíce efektivní, je potřeba si pořídit čistý panenský kokosový olej, který neobsahuje žádné přidané látky a je 100% přírodní.

Léčba kokosovým olejem je velmi jednoduchá. Naneste trochu kokosového oleje na postižené místo. Do rukou si vetřete jemné množství oleje a oblast, kde se vyskytuje ekzém, jemně masírujte několik minut.

Tento postup opakujte několikrát denně. Ideálně vždy ráno a večer před spaním. Opakujte tuto rutinu do té doby, než se zbavíte ekzému. Kokosový olej je také vhodný pro léčbu dětského ekzému.

Pozor! Pokud se rukou dotknete postiženého místa, již nesahejte do nádoby s kokosovým olejem. Nejdříve si umyjte ruce. Při kontaktu s ekzémem můžete přenášet nebezpečné bakterie na svých rukách, které by se dostaly do kokosového oleje a léčba by byla neúčinná.

Tipy pro prevenci

Nejlepší výsledky dosáhnete nerafinovaným extra panenským kokosovým olejem lisovaným za studena v organické kvalitě. Proces rafinace totiž z kokosového oleje dostává mnoho léčivých vlastností.

Před zahájením léčby pomocí kokosového oleje se poraďte se svým lékařem. Obzvláště v případě, že užíváte léky, které by nemusely dělat dobrotu v kombinaci s kokosovým olejem.

Nezapomeňte také vyzkoušet vaší reakci na kokosový olej. Ještě před léčbou naneste menší množství kokosového oleje a sledujte reakci pokožky, zda se nedostaví alergie.

Zdroj: Use Coconut Oil To Treat Eczema – The Results Are Unbelievable! 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest