Český botanický název: Muňa / Wira
Běžný název: Muňa-Muňa /Wira-Wira
Latinský název: Minthostachys setosa /Gnaphalium graveolens
Rozšíření: Jižní Amerika
Každý jistě a dobře zná ten pocit, kdy na něj něco leze. Ve skutečnosti je to kašel, rýma, teplota a dýchací potíže. Je to jasná chřipka. Kombinace bylin MUŇA – WIRA je tím nejúčinnějším přírodním prostředkem proti chřipce a nachlazení.
Způsob dávkování a příprava – nutno dodržet!
Bylinná kombinace muňa – wira ve formě sušených bylin se připravuje následovně. Do 1l vody vkládáme 1 polévkovou lžíci muňa a 1 polévkovou lžíci byliny wira. Jednoduše řečeno 2 lžíce směsi muňa-wira do 1l vody. Vaříme na mírném ohni nejdéle 5 min. Po dosažení bodu varu a udržování v tentýž stavu déle jak pět minut ztrácíme účinné látky – silice vytěkají. Celé vaření provádíme pod pokličkou. Možné je si odvar zesílit tím, že před vařením nasypeme stejné množství bylin muňa – wira opět do 1 l studené vody a necháme přes noc stát – macerovat. Již připravený macerát zpracujeme tak, jak bylo uvedeno výše. Lze i bylinky vyměnit za nové, suché.
Takto připravený odvar je dávkou pro jednoho člověka na jeden den. Je potřeba ho vypít celý. Dobu dávkování si určíme podle stupně napadení organismu. Při prvních příznacích chřipky a nachlazení (první fáze) stačí uvařit dávku na 1,5 – 2 dni. Při pozdějším podchycení, kdy je organismus zasažen hlouběji se doporučuje pít odvar z muňa-wira do pocítění úplné úlevy (cca 3-4dni). Poté si vaříme jen poloviční dávku zhruba 3 dni, aby se viróza nevrátila.
Pokud je Váš organismus zasažen na vyšší úrovni, a problémy přetrvávají déle jak 14 dní, kombinace bylin muňa-wira nebude mít tak rychlý nástup účinku. V takovýchto případech dodržujeme stejné dávkování až do úplného uzdravení – i v případě, že už se příznaky neprojevují (může se jednat i o 2 týdny). Tímto a jen takhle se Váš organismus zotaví a opět se zocelí imunitní systém. Kůru muňa – wira je možno užívat až 3 týdny v kuse, poté se doporučuje alespoň 10denní přestávka.
Čaj z kombinace bylinek muňa – wira má příjemnou chuť a vůni po mátě.
Užívání této kobminace bylin ve formě bezalkoholové tinktury postupujte prosím takto: Před použitím protřepejte, po protřepání užíváme 18 kapek 4x denně. Doporučujeme dávku bez ředění vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. Možné je zapít malým množstvím vody. Doporučená denní dávka odpovídá 2 616 mg čerstsvé rostlinné drogy a neobsahuje žádný alkohol.
Upozornění : Není vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti do 3 let. Nenahrazuje předepsanou léčbu.
Účinky kombinace bylin Muňa – Wira
Jak bylo výše zmíněno, bylinky lze užívat i samostatně. Spolu ale tvoří toho nejsilnějšího útočníka při boji s chřipkou a nachlazení. Říkejme mu bojovník Antigrip. Muňa – wira mají společné látky působící přímo proti virům. Jsou to opravdové perly v tomto ohledu. Jejich nesmírná účinnost je posílená hlavně tím, že jak muňa, tak i wira táhnou za jeden provaz.
Všeobecná zkušenost mluví o tom, že jen málokteré výrobky působí proti chřipce a nachlazení. Omyl!!! Antigrip (Muňa-Wira) nejenže ulevuje a napomáhá od potíží s tímto spojené, ale je schopna viry naprosto zlikvidovat. Antigrip díky obsahovým látkám působí protivirově, antibioticky i jako analgetikum.
Kombinaci muňa-wira začínáme užívat ve chvíli, kdy cítíme první příznaky chřipky nebo virózy. Je vyzkoušeno, že při časném podchycení a rychlému nasazení tohoto přírodního zázraku může být chorý jedinec během 1, nebo 1,5 dne čilý, bez příznaků. Viry budou zničeny. Nejvíce je účinnost našeho bojovníka jménem Antigrip pociťována při úplném ataku nemoci. Ve chvílích, kdy má člověk pocit, že není schopen sám o sobě existovat. Již po prvním šálku je znát, jak se člověku uleví a už je vidět zase ta naděje na rychlejší uzdravení. Po správném dodržování pravidelného dávkování a způsobu přípravy může být člověk opět na nahou a normálně fungovat. Naprosto bez příznaků již odeznělé chřipky.
Bonusem je fakt, že přírodní fytoterapie umožňuje přirozenou reakci imunitního systému. Virus, který organismus napadl, není schopen návratu. Pro představu – funguje to podobně jako očkování. Jedinci trpící virózami běžně i 5x do roka, v příštím roce jsou atakováni virózou jen 2x. Vše samozřejmě za předpokladu, že kombinace bylin Muňa – Wira byla nasazena hned v začátcích chřipky a užívána až do úplného uzdravení, dle návodu a doporučené denní dávky. Po dvou letech bude Váš organismus plně schopen odolávat takovým virům a chřipka s nachlazením se dostaví opravdu jen výjimečně. Antigrip poté využíváme spíše sporadicky – v tomhle vidíme skutečnou a pravou sílu bylin.
Kombinaci bylin Muňa – Wira lze využít i v případě onemocnění člena rodiny. Nemocnému vaříme odvar (opět podle daného návodu) a od něj si upíjíme svůj hrneček denně. Takhle si zajišťujeme, že se nám vir vyhne – doporučujeme tedy uplatnit i jako prevenci. Vhodné je kombinaci Muňa – Wira využít ve větších zařízeních (školy, pracoviště), kde dochází k větší kumulaci lidí. Je-li podávána 1 sklenka odvaru každý den, v době chřipek a nachlazení, jsou onemocnění zřídka se vyskytující.
Proč již nejsou z těchto bylin léky a nepředepisují se???
Protože nikdo nikdy nemůže patentovat to, co se běžně v přírodě vyskytuje…
Pěstování
Obě bylinky (Muňa – Wira) jsou závislé na nadmořské výšce, která musí dosahovat i do výšky 3400 m. n. m.
Muňa – Minthostachys setosa prospívá na suchých stanovištích, v pohoří And. Není možné ji v ČR pěstovat.
Wira – Gnaphalium graveolens není tak náročná na půdu, lze ji v ČR pěstovat v alpinkovém skleníku.
0 komentářů