Dary od přírody 9 Magazín 9 Jak může opalovací krém způsobit rakovinu kůže a ne slunce

Jak může opalovací krém způsobit rakovinu kůže a ne slunce

Magazín | 0 komentářů

Léto může být ještě daleko, ale nikdy není příliš brzy popřemýšlet o tom, jak si ochránit svou pokožku. Pro většinu lidí to znamená natřít se opalovacími krémy, které marketingové společnosti doporučují na každém kroku.

Zatímco my potřebujeme ochranu, abychom předešli popáleninám kůže, celkem se vyhýbat slunečním paprskům není ideální.

Proč se nemůžeme slunci úplně vyhýbat

Slunce zajišťuje, že se v těle vyrobí vitamin D, který je důležitý pro celou řadu metabolických procesů v našem organismu.

V poslední době jsme si však vytvořili ze slunce strach a výsledkem toho je, že tak jak dospělí, tak i děti natíráme různými toxickými a hormonálními aktivními látkami.

Věda již dlouho poukazuje na skutečnost, že to, co si dáváme na kůži, končí v našem těle, a to velmi rychle. Četné studie z celého světa zkoumali opalovací krémy, vyhodnocovali jejich složky a jako pronikají do pokožky po aplikaci.

Jedna studie, kterou provedla Fakulta farmacie na univerzitě v Manitobě v Kanadě, se snažila vyvinout metodu kvantifikace vlivu běžných opalovacích krémů.

Výsledky prokázaly výrazný průnik běžných opalovacích krémů do pokožky, co znamená, že všechny jejich chemikálie vstoupili do několika tělesných tkání.

Studie publikovaná v časopise Environmental Health Perspectives zase ukázala výrazný pokles hormonálních chemických aktivních látek, které se běžně nacházejí v produktech osobní péče poté, co účastníci přešli na čistší výrobky.

Tyto chemikálie zahrnují oxybenzon, triclosan, parabeny, ftaláty a další. Všechny uvedené složky se nacházejí ve většině populárních opalovacích krémů.

Takže, nabízí se další otázka: Měli bychom se znepokojovat nad tím, že nám látky používané k výrobě opalovacích krémů vstupují do krevního oběhu?

Společnosti vyrábějící opalovací krémy, jejichž zisk plyne z prodeje opalovacích krémů nám říkají, že bát se nemáme čeho. O důvěryhodnosti mnoha korporací jsme se však již přesvědčili několikrát na vlastní kůži.

Nebylo to tak dávno, jak firmu Johnson & Johnson uznaly vinnou za to, že úmyslně uvedla na trh dětský pudr s obsahem rakovinotvorných látek. Více se o tom můžete dočíst zde.

To je přesně důvod, proč jsme chtěli upozornit na článek publikovaný v časopise Huffington Post s názvem „S dovolením, potřebuji své dítě natřít tímto toxickým smrtícím krémem.“

V uvedeném článku matka Sarah Kall říká, jaká je vyčerpaná z toho, jak se snaží vyznat v dnešním světě a dělat to nejlepší pro své dítě, když všechno, všechno nás pomalu zabíjí.

Věda tvrdí, že každý nákup, který pro své dítě udělá, existují na jedné straně tvrzení, jaké je to Úžasné a na straně druhé varování o toxicitě. Proto upozorňuje na to, jaké matoucí to může být pro rodiče.

Jsme zaplaveni množstvím informací, které se liší v závislosti od zdroje na množství různých témat, takže je těžké se rozhodnout, aniž bychom si dvakrát všechno nezhodnotili.

Víme, že různé chemikálie nalezené v opalovacích krémech jsou toxické a také víme, že naše pokožka absorbuje cokoliv, co si na ni natřeme. Níže uvádíme několik příkladů těchto chemikálií:

1. Oxybenzon

Tato složka je ve skutečnosti nejvíce znepokojující. Můžeme ji najít ve většině populárních opalovacích krémů.

Používá se proto, aby účinně absorbovala ultrafialové světlo. Věří se, že způsobuje hormonální nerovnováhu a poškození buněk, které by mohlo podpořit rakovinu.

Jak uvádí americká nezisková organizace Environmental Working Group (Pracovní skupina pro životní prostředí):

„Chemický oxybenzone, běžně používaný v opalovacích krémech, proniká do pokožky, dostává se do krevního oběhu a působí jako estrogen v těle. Může vyvolat alergické reakce.

Údaje jsou předběžné, ale studie prokázaly vzájemný vztah mezi vyššími koncentracemi oxybenzonu a poškozením zdraví. Jedna studie spojila oxybenzone s endometriózou starších žen.

Další studie zjistila, že ženám, které měly vyšší úroveň oxybenzonu během těhotenství, se narodily dcery s nižší porodní váhou.“

Existují mnohé další studie o uvedené chemikálii.

Například jedna studie provedená na Katedře klinické a experimentální endokrinologie na Univerzitě v Göttingenu v Německu pozorovala regulační účinky na expresi receptoru pro oxybenzon, které naznačují narušení tvorby hormonů štítné žlázy.

Studie z Institutu farmakologie a toxikologie na Univerzitě v Curychu zase zjistila, že oxybenzon může také napodobit účinky estrogenu v těle a podpořit růst rakovinných buněk.

Studie provedená Queensland Cancer Fund Laboratories na Institutu zdravotního výzkumu Queensland v Austrálii zkoumala význam systémové absorpce opalovacích krémů. Výzkumníci zjistili, že oxybenzone potlačuje růst buněk a syntézu DNA a zpomaluje progresi v první ze čtyř fází buněčného cyklu.

Zjistili, že opalovací krém způsobuje mitochondriální stres a změny v příjmu drog v některých buněčných řadách.

Studie publikovaná v časopise Health Science na Národním institutu pro vědy o zdraví v Japonsku zkoumala UV stabilizátory používané v obalech potravin jako plastové přísady.

Bylo zjištěno, že některé UV stabilizátory v opalovacích krémech měli estrogenní účinky v testu MCF-7 buněk rakoviny prsu, stejně jako v testu na nevyspělých potkanech.

Testovali celkem 11 UV stabilizátorů. 20 druhů benzofenonů bylo testováno s použitím stejného testu, který prokázal jejich estrogenní aktivitu.

Tento seznam by mohl pokračovat dál a dál.

2. Retinyl palmitát (syntetická forma vitaminu A)

Studie provedená americkými vládními vědci naznačuje, že retinyl palmitát může urychlit rozvoj kožních nádorů a poškození, když se aplikuje na pokožku za přítomnosti slunečního záření.

„Retinyl palmitát vybralo Centrum pro bezpečnost potravin a aplikovanou výživu pro fotografickou toxicitu a testování fotokancerogenity na základě rostoucího využívání této látky v maloobchodních kosmetických prostředcích používaných při opalování.“ říká zpráva Národního toxikologického programu z října 2000.

Jak vysvětluje Dr. Joseph Mercola, opalovací krémy tak mohou ve skutečnosti zvýšit rychlost, při které se rakovinotvorné buňky rozvíjejí a rozšířit rakovinu kůže, protože obsahují syntetický vitamin A i jeho deriváty, retinol a retinyl palmitát.

3. Vonné přísady

Vůně se vztahuje na řadu škodlivých chemikálií, které narušují hormonální tvorbu.

Nejčastěji používané látky pro zvýraznění vůně krémů na opalování jsou parabeny, ftaláty a syntetické pižmo.

Vystavení se slunečnímu záření vás může ochránit před rakovinou

Slunce není tak zlé, jak je občas prezentováno v médiích. Firmy se totiž více zajímají o zisk, a ne o lidi.

Pokud by nám říkali pravdu, že sluneční záření nás může ochránit před rakovinou, pak bychom si nekupovali jejich opalovací krémy.

Rovněž některé studie prokázaly toto spojení, že přiměřené množství slunečního záření nás může skutečně ochránit před rakovinou kůže.

Jak již pravděpodobně víte, lidé potřebují sluneční záření, aby získali vitamin D. Spáleniny od slunce jsou skutečně znepokojující a existuje mnoho studií, které je spojují se vznikem melanomu.

Avšak vzhledem k široké škále faktorů, jako jsou kulturní změny a marketingové kampaně, se naše pokožka údajně stala méně odolná vůči slunci. Není to pravda.

Pokud trávíte většinu času na slunci, vaše pokožka se přizpůsobí a vybuduje si přirozenou imunitu.

Jsme přirozeně stavění na to, abychom přijímali sluneční světlo. Existují alternativní způsoby, jak se můžete ochránit před spálením od slunce.

Můžete si zakoupit přírodní opalovací krémy bez škodlivých chemikálií. Zpochybňování reklam zadávaných velkými výrobci opalovacích krémů je zásadní pro naše zdraví v dnešní době informačního povědomí.

Jen 10% všech případů rakoviny se připisuje všem formám radiace a UV záření je velmi malou částí širokého spektra záření.

Když za rakovinu kůže automaticky viníme slunce, tak se nezamýšlíme nad jinými příčinami vzniku tohoto onemocnění. Arsen, nalezený v celé řadě přípravků, které používáme v domácnosti, pesticidy či konzervanty jsou zřejmě její hlavní příčinou.

Opalovací krémy obrovskou měrou přispívají k hromadění toxinů v těle, které jsou absorbovány za několik sekund po aplikaci.

Není důležité vědět, co si dáváme do těla?

V současnosti žijeme v kultuře, kde se bojíme slunce, které se ironicky považuje za zdroj všeho života na Zemi. Je důležité si uvědomit, že strach se nakonec projeví jako realita.

Slunce má mnohé zdravotní přínosy, takže používání přírodních produktů zajistí, že získáte tyto přínosy, zatímco udržíte svou pokožku v bezpečí.

Zdravější alternativy

Když si budete kupovat opalovací krémy, nezapomeňte si přečíst etikety, abyste se vyhnuli tomu, že si zakoupíte opalovací krémy obsahující toxické chemikálie. Všechny použité přísady může být někdy obtížné najít. Pokud však navštívíte obchody s přírodní kosmetikou, ušetříte pátrání po nich.

Hledejte opalovací krémy, které obsahují zinek a minerály s titanem, na rozdíl od aktivních složek uvedených výše. Měli byste si uvědomit, že nejlepší ochrana proti slunci je stín a oblečení. Není třeba nosit s sebou opalovací krém pokaždé, když trávíte čas na slunci.

Opalovací krém neumožňuje tělu absorbovat vitamín D ze slunce. Takže, pokud plánujete zůstat na slunci krátkou dobu, vynechejte opalovací krém a raději si doplňte vitamin D, díky kterému si udržíte dobré zdraví.

Kokosový olej tělu poskytuje 8. faktor ochrany proti slunci, když přijde do kontaktu se slunečním zářením. To znamená, že ačkoli ochrana není příliš vysoká, pomůže vám.

Pokud byste ho používali častěji, neposkytne vám jen ochranu proti slunci, ale také hydratuje vaši pokožku, čímž bude méně náchylná ke spálení. Můžete také zkombinovat přírodní opalovací krémy s kokosovým olejem.

Na začátku dne stráveném na slunci použijte přírodní opalovací krém a po několika hodinách si na pokožku aplikujte kokosový olej, který vás přirozeně ochrání před slunečním zářením, a navíc hydratuje pokožku.

Vyzkoušeli jste už předtím kokosový olej proti slunečnímu záření? Nebo jste použili jiné přírodní výrobky? Se svými zkušenostmi se s námi podělte ve svých komentářích pod článkem.

Zdroj: collective-evolution.com

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest