Dary od přírody 9 Magazín 9 Co dokáže citronová šťáva kromě osvěžení?

Co dokáže citronová šťáva kromě osvěžení?

Magazín | 0 komentářů

Pitcher of cool lemonade with glass on tableŘíci, že citróny jsou superpotravina, je asi nedostačující. Nejen, že různým pokrmům přidávají bohatou chuť, ale také se mohou pochlubit mnoha zdravotními výhodami. Flavonoidy ve šťávě prý obsahují antioxidanty, což je důvod, proč jsou citrony užitečné při léčbě mnoha onemocnění. Chcete znát důvody, které by vás měly přimět sáhnout po této kyselé šťávě?

Výhody citrónové šťávy

1. Citronová šťáva brání vzniku ledvinových kamenů. Každodenní pití půl šálku citrónové šťávy zvyšuje hladinu citrátu v moči. Studie ukázaly, že právě to by vás mohlo ochránit před usazováním vápníku v ledvinách.

2. Zklidňuje bolest v krku. Pokud smícháte citrónovou šťávu s medem, pomůže vám to zmírnit nepříjemné pocity, které pocházejí ze ošklivé bolesti v krku.

3. Podporuje hubnutí. Už dávno existuje představa, citróny vám mohou pomoci zhubnout. Nové studie ukázaly, že citronová šťáva podporuje vaše cíle. Obsahuje pektin, rozpustnou vlákninu, která prokazatelně pomáhá v hubnutí.

4. Správný začátek dne. Nechte kofeinové nápoje za sebou, a začněte svůj den s teplou vodou a čerstvou citronovou šťávou, což stimuluje trávicí trakt a dodává vitamín C.

5. Zastaví svědění. Ať už jste se popálili nějaké rostliny nebo jde o poštípání hmyzem, je možné kombinaci citrónové šťávy a kukuřičného škrobu pomoci zmírnit způsobené svědění.

6. Pomáhá při trávení. I odborníci na zdravou stravu jsou fanoušky citrónové šťávy. Kromě hubnutí pomáhá i při trávení. Pijte směs citronové šťávy a lněných semínek za účelem rychlejšího odstranění odpadu z těla. Šťáva z citrónu navíc rozhýbe metabolismus.

7. Má protirakovinné účinky. Studie potvrdily protinádorový účinek citrusových liminoidů, sloučenin, které chrání vaše buňky před poškozením, které by mohlo vést ke vzniku nádorových buněk.

8. Citron dodává draslík. Banány nejsou jediný způsob, jak získat velké množství draslíku, který je pro tělo velmi užitečný. Kromě vitaminu C citrony nabízejí až 80 miligramů tohoto minerálu, který pomáhá tělu zůstat silné a aktivní.

9. Sníží horečku. Zapomeňte na dny plné horečky! Pokud vám stoupne teplota, pití citronové šťávy může přispět k rychlému sražení horečky.

10. Dává pozor na správné pH. Přestože jsou citrony dost kyselé, jsou překvapivě dobrým zdrojem alkalických látek, které mohou pomoci vyvážit pH ve vašem těle.

TIP: Teplá voda s citronem je pro zdraví super

Dopřejte si extra dávku vitamínu C

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest