Dary od přírody 9 Magazín 9 40 žen s rakovinou prsu mělo ve tkáni tuto „kosmetickou ingredienci“

40 žen s rakovinou prsu mělo ve tkáni tuto „kosmetickou ingredienci“

Magazín | 0 komentářů

rakovina_prsNový výzkum ukázal přítomnost parabenů až v 99 % testované tkáně z rakoviny prsu. Studie se účastnilo 40 žen, které rakovinu prsu léčí.

V 60% případů bylo přítomno 5 různých parabenů. Jedná se chemikálie s vlastnostmi podobnými estrogenu, což je jeden z hormonů přítomných u vývoje prsní rakoviny.

 

Studie tvrdí například, že:

„Celkové průměrné hodnoty v nanogramech na gram tkáně ze 160 vzorků byly nejvyšší pro n-propylparaben a methylparaben. Nižší úroveň jsme zaznamenali pro n-butylparaben, ethylparaben a isobutylparaben…“

„Zdroj parabenu jsme nemohli identifikovat, ale paraben byl nalezen u 7 ze 40 pacientů, kteří nahlásili, že nikdy ve svém životě nepoužili příslušný typ kosmetiky.“

 

Zdroje a nebezpečí parabenů

Deodoranty a antiperspiranty jsou primárním zdrojem parabenů, ale ve skutečnosti i ti, kdo hlásili, že je nikdy nepoužívali, je měli v prsní tkáni, což zřetelně ukazuje, že tato chemikálie, ať už pochází z kteréhokoliv produktu, se usazuje právě v prsních tkáních.

Je důležité si uvědomit: Cokoliv rozprostřené po vaší kůži se může vstřebat do těla a potenciálně po určité době způsobit vážné poškozování, jak ukazuje tato studie.

(Pokud se chcete dovědět více o potenciální toxicitě vaší kosmetiky, podívejte se na „Skin Deep Report“ od EWG). Parabeny potlačují růst bakterií, plísní a podobně, a používají se jako konzervanty.

 

Na obalech mohou být označeny jako:

1) methylparaben

2) propylparaben

3) isobutylparaben

4) ethylparaben

5) butylparaben

6) E216

 

Tyto chemikálie se běžně objevují v:

1) deodorantech a antiperspirantech

2) Šampónech a kondicionérech

3) pěnách na holení

4) zubních pastách

5) make-upech a kosmetice obecně

6) farmaceutických produktech

7) přídavcích do jídla

Studie ukázaly, že mohou parabeny ovlivňovat vaše tělo podobně jako estrogeny, což může vést ke slábnutí svalové hmoty, nabírání toků a růstu prsou i mužů. Jiné studie mimoto spojily parabeny s rakovinou. Agentura EPA přisoudila metyl parabenům metabolické, vývojové, hormonální a neurologické poruchy včetně několik druhů rakoviny.

 

Jak se vyhnout nejhoršímu

Vyhnout se parabenům a dalším škodlivým chemikáliím vyžaduje stát se zaníceným čtenářem obalů. Buďto opatrní s produkty, jež se prohlašují za all-natural, pořád mohou obsahovat nebezpečné chemikálie, včetně parabenů, takže si skutečně vždy přečtěte složení.

Další alternativou je vyrábět si své vlastní produkty osobní hygieny. V mnoha případech je to mnohem jednodušší, než si zřejmě myslíte. Michael DeJong, ochránce životního prostředí a autor knih o přírodním způsobu života, napsal knihu Clean Cures, jež je plná dostupných, levných a přírodních léků, které si můžete připravit doma na léčbu běžných nemocí.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest