Dary od přírody 9 Magazín 9 Vědci tvrdí: Imunitní systém můžete opravdu restartovat! Trvá to jen 3 dny!

Vědci tvrdí: Imunitní systém můžete opravdu restartovat! Trvá to jen 3 dny!

Magazín | 0 komentářů

Imunitní systém je dobře zavedený mechanismus, který se vyvíjel mnoho let. Chrání naše tělo před škodlivými účinky životního prostředí. Hlavní funkcí imunitního systému je rozpoznat, zničit a odstranit z těla jakékoli cizí látky. Ano, tento systém je sice dobře naladěný, ale někdy selže.

My vám dnes povíme o jednom prostředku pro tělo, který obnoví vaší imunitu.

Imunitní systém člověka

Mladí lidé mají občas problémy s imunitním systémem. Jde o to, že člověk má nejlepší imunitu v období od 15 do25 let. Potom může imunita postupně klesat. To se stane bez povšimnutí, ale funkce imunitního systému výrazne poklesly ustarších lidí. Proto se ustarších pacientů zvyšuje riziko vzniku nádorů, imunodeficience a jiných závažných onemocnění.

Je jasné, že musíte přemýšlet nad zachovaním imunity v mladém veku a postarat se o svojuje zdraví. Správná výživa, cvičení, chůze venku a dokonce temperování jsou všechna preventivní opatření, která nelze zanedbávat.

Ale nedávné studie amerických vědců dávají naději, že je možné obnovit imunitu v každém věku. Jde o krátkodobou hladovku.
Vědci z University of Southern California provedli studii, během které sledovali účinky chemoterapie na pacienty s rakovinou. Po dobu studie byly pacientům naordinována hladovka po dobu 2 až 4 dnů, během 6 měsíců léčby.

Bylo dokázáno, že takové krátkodobé hladovky pomáhají zmírňovat negativní vliv chemoterapie, a zároveň snižují množství enzymu souvisejícího se stárnutím a hormonem zodpovědným za růst  nádorů.

Krátké hladovění podle vědců umožňuje tělo vyčistit od nahromaděných škodlivých látek a toxinů. Spouští také tvorbu nových bílých krviniek (leukocytů), které bojují proti infekcím, a to skutečně pomáhá obnovit imunitu.

Walter Longo, profesor gerontologie a biologie, říká: “Půst dáva příkaz” Plnou parou vpřed! “. Aby kmenové buňky vynásobily a obnovily celý systém. V tomto prřpadě je tělo očištěno od uvolněných zestárlých anebo poškozených buněk. Nemocní a starší lidé dostávají úplně nový imunitní systém pomocí cyklických hladovek. ”

Mnozí odborníci na výživu zpochybňují  výhody hladovění a tvrdí, že způsobuje organismu velkou újmu. Tyto studie však dokazují, že přínosy hladovek ho jsou mnohem větší než jejich negativní dopady. Jen tři dny hladovky a váš imunitní systém bude pracovat s obnovenou silou.

Naše rada na závěr

Hladovka je náročné testování našeho těla, zejména pokud se k ní přistupuje poprvé. Aby nedošlo ke zdravotní újmě, musíte postupovat postupně a opatrně. Začněte s častějšími, ale krátkými intervaly a až po nějaké době si přidejte. Takto by to měl dělat každý začátečník. Sami uvidíte, že i jeden den je vcelku náročný.
Dříve než začnete, radejí se poraďte se svým lékařem. Je nakonec důležité zvážit i váš celkový zdravotní stav a různé kontraindikace.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest