Dary od přírody 9 Magazín 9 Tato 3 jídla jsou nejlepšími strážci kostí. Ochrání i před osteoporózou

Tato 3 jídla jsou nejlepšími strážci kostí. Ochrání i před osteoporózou

Magazín | 0 komentářů

Pro prevenci osteoporózy je důležité se zaměřit na dietu ještě předtím, než se dostaví její první příznaky. Rozdíl v pozdějším věku udělá dokonce i to, zda byl člověk dostatečně fyzicky aktivní již během dospívání. Je tomu tak proto, že pohyb stimuluje růst a rozvoj kostí.

V tomto článku se dozvíte o třech potravinách, které obsahují všechny důležité látky potřebné pro růst a udržení silných a zdravých kostí.

Brokolice, nejlépe syrová

Brokolice (Brassica oleracea) patří do rodiny zeleniny, které obsahují vysoký podíl různorodých minerálů a bílkovin. Zvláště vysoký je u ní podíl vápníku. Nejlepší je brokolici konzumovat syrovou, například v salátu. Pokud však upřednostňujete vařenou zeleninu, můžete ji i mírně opražit na oleji, případě podusit v páře.

V případě klasického vaření to dělejte ve vodě s obsahem soli a celková doba vaření by neměl přesáhnout 6 minut. Je třeba si uvědomit, že tepelnou úpravou se v brokolici mírně sníží obsah některých prospěšných složek jako jsou vitamíny či enzymy. Při dodržení výše zmíněných pravidel by se v ní mělo zachovat maximum prospěšných látek. Vysoký výskyt minerálů vápníku, hořčíku a železa řadí brokolici na vrchol seznamu potravin zajišťujících nejen zdravé kosti, ale i podporu zdraví obecně.

Rádi bychom vás upozornili, že i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Doporučujeme maximálně dva poháry syrové brokolice denně, abyste předešli tvorbě ledvinových kamenů. Pokud již jimi trpíte, mohlo by vám pomoci toto.

Sezam a jogurt

Sezam (Sesamum indicum) je jedním z nejlepších doplňků stravy při léčbě a prevenci osteoporózy. Užívají se sezamová semínka a sezamový olej, který je považován za extrémně kvalitní potravinu. Je jím možné v kuchyni nahradit olivový olej.

Sezam obsahuje vysoké množství následujících velmi důležitých minerálů:

  • vápník
  • mangan
  • měď
  • hořčík
  • selen

Pokud trpíte chronickým nedostatkem vápníku, sezam je ta správná volba pro vás. Jednoduše přidejte čajovou lžičku mletých sezamových semínek do jogurtu a nechte přes noc odstát. Ráno tuto směs snězte na prázdný žaludek. Dělejte tak každý den.

Zralé banány

Banány jsou nejen požitkem, ale dokonce potravinou, která dokáže nahradit celé jídlo, případně mnohé výživové doplňky. Proti osteoporóze jsou účinné hlavně kvůli svému vysokému obsahu minerálů draslíku, manganu, hořčíku, fosforu a kyseliny listové.

Banány obsahují také vitamíny odpovědné za udržování hustoty kostí. Je zajímavé, že vědci doporučují konzumovat zcela zralé banány, tedy takové, které již začínají mít na slupce tmavé skvrny. Důvod je ten, že podle výzkumu nezralé banány obsahují bílkovinu blokační působení jistých enzymů, které jsou důležité pro metabolické procesy zajišťující zdravé a kvalitní kosti. Velkou výhodu mají sušené banány. Ty zlepšují metabolismus a obsahují všechny důležité ingredience v koncentrované formě.

Doporučení

Vynikající výsledky na osteoporózu má i přírodní lék Osteocynesine. Možné je ho užívat k léčbě, ale i jako prevenci.


Zdroj: These 3 Foods Are the Biggest Guardians Of Your Bones And Protect Against Osteoporosis!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest