Dary od přírody 9 Magazín 9 Tajemství tibetských mnichů: Naučte se jejich tibetskou hormonální gymnastiku

Tajemství tibetských mnichů: Naučte se jejich tibetskou hormonální gymnastiku

Magazín | 0 komentářů

Endokrinní systém člověk je tak jemně organizovaný, že sebemenší změna v její práci může mít vážné dopady na zdraví a vnější vzhled člověka. Hormony ovlivňují způsob, jakým budete vypadat a jak se budete cítit.

Pokud chcete zůstat mladý a energický, je třeba dodržet dietu, která je užitečná pro endokrinní systém: jíst dostatečné množství ořechů, semen, čerstvého ovoce. Takže vyzkoušejte tibetské hormonální cvičení, které vám nabízíme níže. Stisknutím některých bodů a jejich masírováním, přivedete své hormony na pořádek.

Hormonální gymnastika tibetských mnichů

1. Celková masáž obličeje a čela

Dejte ruce na obličej. Pokračujte směrem nahoru, příliš netlačte rukama na obličej, jen se jí jemně dotýkejte. Pohyb dolů musí být však opačný – intenzivní. Udělejte tak 30x za 30 sekund.

2. Masáž uši

Zakryjte uši dlaněmi a ramena mějte na zátylku. Silnými kruhovými pohyby masírujte uši. Jeden krouživý pohyb proveďte za 1 sekundu. Toto cvičení je velmi dobré, pokud máte zánět ucha, ale také se vám vylepší sluch.

3. Masáž vrchní části čela

Masírujte čelo krouživými pohyby, silně tlačte něj. Tato masáž zmírňuje bolest hlavy a dokonale zrelaxuje.

4. Palming

Horkými dlaněmi vyvíjejte tlak na oční bulvy, 1 sekunda – 1 stisk. Opakujte 30x. po aktivním cvičení nechte ruce na očích a držte je tak asi dvě minuty. Velmi užitečné je to pro ty, kteří mají problémy se zrakem.

5. Tření oblasti nosních dutin

Dobře přetřete nos i jeho okolí, zaměřte se na nosní dutiny. Toto zahřívalo cvičení by měli dělat ti, kteří mívají často zánět nosních dutin.

6. Masáž břicha

Kruhovými pohyby masírujte břicho. Netlačte příliš silně, napínejte během cvičení.

7. Opotřebení rukou

Dobré rozetřete ruky, spojením dlaní. Roztírání rukou můžete dělat před gymnastikou, ale i po ní. Pokud jste zdravý, vaše ruce se hned zahřejí, ale zůstanou přitom suché. Ale pokud jsou vaše ruce mokré, tak určitě máte nějaké zdravotní problémy.

8. Tření chodidel

Udělejte si masáž nohou, se zvláštním důrazem na oblast těsně nad patou. To upevňuje nejen endokrinní systém, ale tato masáž má vliv na fungování všech vnitřních orgánů, řeší problémy s páteří.
Nejlepší ze všeho je to, že tato cvičení si můžete udělat hned ráno a přitom nemusíte ani vstát z postele. Pokud takto budete začínat svůj den, vaše zdraví bude vynikající. Pro zdraví, mládí a krásu je třeba věnovat nějaký čas na provedení takových jednoduchých cvičení. Kromě toho, je to velmi příjemné. Přesvědčte se sami.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest