ruze z jerichaRůže z Jericha je známá též pod názvem květina vzkříšení nebo ruce Panny Marie. Tato podivuhodná rostlina pocházející z pouští Egypta, Arabie, Syrie a Mexika putuje jako vyschlé klubíčko po poušti až do doby, kdy nalezne vlhké místo, kde může zapustit kořeny a rozvinout se, načerpat sílu a pustit semínka. Když místo vyschne, růže se opět stočí do klubíčka a cestuje dále.
V hrobkách faraonů byly nalezeny růže staré 4000 let, které byly životaschopné. Prodává se též na mexických trzích jako diuretikum. V rituálech woodoo je užívána též k získání lásky, štěstí a peněz. Pohlcuje negativní energie.

Růže bývá předávána z generace na generaci.
V Jižní Americe a Mexiku se růže z Jericha stala ozdobou vánočního stolu, synonymem Vánoc a sváteční pohody.

Návod:
Abychom toto jedinečné přírodní představení oživili, zalejeme jednoduše suchou rostlinu velkým množstvím studené nebo i teplé vody (teplá voda působí rychleji), nejlépe na míse nebo na talíři a už za několik minut se tato zdánlivě suchá a neživá koule naplňuje novým životem, otvírá se jako dlaň  a začíná ukazovat svoji  zelenou krásu.  Nejlepšího výsledku se dosáhne, necháme-li růži první noc ve vodě ponořenou. Asi po jednom dni se rostlina zcela otevře a vytvoří svěží a jakoby kořeněné klima velice příjemné pro dýchání. Nyní slijte vodu a denně dávejte jenom tolik čerstvé vody, aby rostlina byla pouze spodní částí ve vodě. Po asi 5 až 8 dnech vyjměte rostlinu  z vody a nechte ji opět vysušit. Jakmile je rostlina  opět vysušená, můžete ji uložit třeba do skříně. Kdykoli si vzpomenete, po týdnu, po měsíci nebo za rok, můžete si tuto nádhernou hru přírody zopakovat.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest