Dary od přírody 9 Magazín 9 Přírodní lék, který uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů

Přírodní lék, který uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů

Magazín | 0 komentářů

foto: Ingrid Heczko – Inia Food Photography

Koncem dubna nebo v průběhu května, si natrhejte mladé výhonky ze smrku. Můžete použít i výhonky z jehličnatých stromů jako je jedle nebo borovice.

Mladé smrkové výhonky obsahují velké množství vitamínu C.

Sirup ze smrkových výhonků rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlachové pochvy.

potřebujeme:

  • mladé smrkové výhonky (do délky 5 cm)
  • třtinový cukr
  • bio citrony

postup:

Výhonky dobře omyjeme, necháme okapat. Plníme velkou 5 litrový láhev tak, že vložíme vrstvu výhonků asi 5 cm vysokou, posypeme třtinovým cukrem, položíme 2 kolečka citronu a opakujeme, dokud není láhev plná. Jemně přitlačíme.

Láhev převážeme celofánem a postavíme na okno na slunné místo. Necháme stát 2-3 týdny. Začne se tvořit hustá šťáva, kterou pak přes plátno přecedíme, slijeme do lahví a uložíme na chladné místo.

Užíváme jako prevenci i léčbě kašle 1 lžíci každé ráno nebo na ochucení čaje či nápojů. Sirup má velmi příjemnou chuť a ocení ho i děti.

V lidovém léčitelství byly známy léčivé síly mladých větviček, šišek a pryskyřice, které obsahují terpentýnovou silici.

Ta rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů, stejně jako záněty šlachové pochvy.

Mladé smrkové výhonky obsahují velké množství vitaminu C, který odvádí z těla toxiny a posiluje imunitu. Mladé smrkové výhonky sbíráme v dubnu až květnu.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest