Dary od přírody 9 Magazín 9 Nový hit obchodníků se strachem: Melanom oka. Poklad čínských mnichů. Slunce léčí krátkozrakost i rakovinu. Borůvky na křečové žíly. Co dělat pro zdraví v létě? Otevřít oči!

Nový hit obchodníků se strachem: Melanom oka. Poklad čínských mnichů. Slunce léčí krátkozrakost i rakovinu. Borůvky na křečové žíly. Co dělat pro zdraví v létě? Otevřít oči!

Magazín | 0 komentářů

Letos v létě tu máme nový “hit moderní medicíny”. Už se prý máme bát nejen rakoviny kůže, ale také rakovinného nádoru oka. Rakovinu očí způsobuje UV záření z “nebezpečného zabijáka”, našeho Slunce. A toho je teď požehnaně – zvlášť, když je tak krásně.

Píší o tom dokonce i články v mainstreamových médiích. Konstatují, že u nás docela rychle roste počet melanomů oka, onemocnění zatím sice vzácného, ale v budoucnu prý možná běžného.

Mohou za to monitory?

Lékaři z této rodící se další “epidemie” viní životní styl. Říkají, že při omezeném pobytu lidí venku nejsou ani pokožka, ani oči dostatečně pigmentovány, tedy “opáleny”, takže jim cokoli ublíží. Je totiž “nad slunce” jasnější, že to, co nám ubližuje, je nepřirozený život, trávený v sedě zíráním do monitoru či televize (relativně) těsně před našima očima.

Zmíněný článek něco podobného popírá – sám hlasitě a hned na začátku. Navzdory tvrzení, že nemoc způsobuje špatný životní styl, konstatuje, že problém určitě nemůže být v LCD obrazovkách, do nichž zíráme podle informací z USA v průměru asi kolem deseti hodin denně.

Zahraniční studie ovšem říkají trochu něco jiného: “50 až 90 % lidí, kteří pracují u obrazovky počítače, jeví známky problémů s očima.” Dodávají, že nejčastější porucha má dokonce název CVS (Computer Vision Syndrome, Počítačová porucha vidění).

Léčba? Vyloupnout oko

Řešení problému, předkládané “lékařským mainstreamem”, je ovšem tragikomicky absurdní: Když už se vám stane to neštěstí, že musíte vylézt na sluníčko, musíte mít prý na nose tmavé brýle a okolí očí, včetně víček, namazané krémem proti sluníčku. Jo, a hlavně choďte na preventivní prohlídky, aby se byznys hýbal – pardon, aby se nádor dal “odhalit včas”.

Léčba? Inu, klasika. Něco jedů a smrtelně nebezpečných izotopů, které vám nacpou do těla v procesu radio- a chemoterapie, eventuálně operace, která ovšem “vede ke ztrátě zraku”.

Přeloženo do řeči lidské: vyloupnou vám oko. Nepříjemná vyhlídka… Jenže – kdo by chtěl přijít o život kvůli nádoru oka?

A tak se jako poslušní čtenáři a pacienti mažeme a mažeme, a oči si přikýváme tmavými skly – ale pozor, ne ledajakými! Když si pořídíte moc tmavé brýle, zorničky se vám totiž roztáhnou a do oka proudí UV záření naopak více, což ho prý poškozuje. Raději prý zajít do optiky koupit drahé brýle… Než zjistíme, že je to… možná trochu jinak. Někteří ovšem bohužel až “pomocí” těžké nemoci.

Oční cvik starých mnichů

Lékaři samozřejmě nijak nekomentují základní paradox vlastního počínání – totiž že jejich “řešení” podporuje špatnou pigmentaci oka a pokožky, a tudíž podle jejich vlastních slov i vznik nádorů (které samozřejmě včas “odhalí” a nějakými drahými a drastickými prostředky “ošetří”). Alternativní lékaři, léčitelé i odborníci na zdravý životní styl se však naopak shodují v tom, že slunce je nejen přirozeným prostředkem léčby rakoviny, ale také důležitým lékem na oči.

Šaolinští mniši v Číně si například již tisíce let léčí problémy nejen očí, ale celého organismu cvičeními, při nichž zírají směrem ke slunci (ale pozor, buď ráno před devátou, nebo odpoledne po čtvrté hodině – jinak je slunce příliš silné).

Při podobném cvičení se samozřejmě nelze dívat přímo do slunce, ale je nutno si představit, že je slunce středem pomyslného kompasu, na němž pozorujeme buď jednotlivé “světové strany”, nebo “koulíme očima” tam i zpět tak, abychom se dívali co nejdále do stran, a přitom sledujeme “obvod kompasu”. Podobné cvičení vede ke stimulaci oka i okohybných svalů a dodává oku UV záření – které v určité dávce nejen, že není smrtící, ale dokonce je podle odborníků prý prospěšné, neboť stimuluje oči, hormonální systém i imunitu.

Podobné cvičení navíc přispívá k léčbě krátkozrakosti. Mimochodem, “epidemie brýlí”, spojená opět s neustálým zíráním do počítače (hlavně u dětí) možná má také co dělat s degenerací očí, vedoucí až k rakovinnému bujení. O tom, jak se zbavit brýlí, jsme psali na Protiproudu loni v létě:

Odložte brýle – a jezte borůvky!

Léto je skvělým obdobím na to “okenní skla” z očí odložit – a i pokud se necítíte na složitou oční gymnastiku, omezit alespoň jejich nošení na dobu, kdy je nejnutněji potřebujete: do kina, na počítač a tak dále. Pro člověka na brýle uvyklého je to na počátku podivný pocit, pohybovat se v “impresionisticky” rozmazaném světě. Ale je pravděpodobné, že budete-li konce léta provádět každý den „cvičení šaolinských mnichů“, za pár měsíců bez dalšího zjistíte, že brýle – vlastně nepotřebujete. (Záleží samozřejmě na druhu a typu oční vady, to je jasná věc – ale za pokus to přesto stojí.)

Zdraví očí také výtečně napomáhá letní ovoce – především borůvky, které nejen, že obsahují pro zdraví očí zásadní lutein, ale navíc obsahují obrovské množství antioxidantů potřebných pro zdraví nejen očí, ale celého organismu (to druhé lze ještě více prohlásit i o ostružinách).

Borůvky kromě jiného:

  • udržují zdravý zrak;
  • zlepšují noční vidění a adaptaci na ostré světlo (přechod tma/světlo);
  • léčí řadu zrakových poruch včetně diabetické retinopatie, katarakty a makulární degenerace (tedy velmi těžkých nemocí, spojených nejen s cukrovkou);
  • přinášejí úlevu při křečových žilách a hemoroidech, zvláště v těhotenství;
  • pomáhají proti otokům, zánětům;
  • jsou vhodný doplněk k léčbě cukrovky, angíny;
  • podporují prevenci onemocnění zažívacího traktu, ledvin a močových cest.

Jednoduché? Samozřejmě. Nejde ale vůbec o banalitu. Naopak. Ostružiny, borůvky a slunce mají dvě věci společné.

Přirozená lékárna

Za prvé jsou “lékem” (nebo preventivním prostředkem), který nám poskytuje příroda – „Boží lékárna“. Tím pádem jsou nepatentovatelné a také se na nich nedá vydělat. Již to je dostatečný důvod k tomu, aby se o nich tolik nepsalo a nemluvilo – na rozdíl od jedovatých opalovacích krémů, ještě jedovatější chemoterapie, operací, preventivních prohlídek “zdarma” (tedy – z našich daní zvaných mystifikačně „zdravotní pojištění“) a brýlí všech tvarů, velikostí, značek a barev.

Za druhé a především – vedou člověka ven, k přirozenému světu, k sobě. A to je věc, která je pro zdraví obrovsky důležitá. A není jednoduché se k ní vracet – ačkoli to tak možná na první pohled vypadá.

Pro hrůzu rozsévající “majitele rakoviny” všech typů je to však praktika extrémně nebezpečná.

Jako všechny přirozené cesty k opravdovému uzdravení z nepřirozeného životního stylu moderní doby.

Krásný zbytek léta!

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest