Dary od přírody 9 Magazín 9 Mladá lékařka objevila způsob, jak zničit rakovinu bez operace, chemoterapie či ozařování

Mladá lékařka objevila způsob, jak zničit rakovinu bez operace, chemoterapie či ozařování

Magazín | 0 komentářů

Stejně jako mnozí z nás i Dr. Hadiyah Green má velmi osobní zkušenost s rakovinou.

Poté, co ztratila ne jednoho, ale až dva své blízké kvůli rakovině, se rozhodla udělat vše pro to, aby ji jednou provždy porazila.

Místo snahy o vydělání peněz nebo získání vlastního povědomí Dr. Hadiyah Green využívá své vzdělání a jedinečný soubor dovedností k tomu, aby sama našla lék.

Nakonec se jí to podařilo. Zjistila, jak zničit rakovinu bez toxických vedlejších účinků, a to pomocí laseru. Toto je její příběh.

Příběh doktorky Hadiyah Green

Hadiyah vychovala teta Ora Smith a strýc, generál Lee Smith v St. Louis, americkém státě Missouri.

Byla vždy vynikající studentkou, rozhodla se proto pokračovat ve studiu fyziky na Alabamské univerzitě. Stala se tak první ve své rodině, která úspěšně absolvovala vysokou školu.

Krátce po promoci teta oznámila, že jí diagnostikovali rakovinu a toto tajemství v sobě držela celých 8 let.

Ora odmítla léčbu a řekla, že by raději zemřela, než by měla absolvovat chemoterapii nebo ozařování.

„Byla to pro mě těžká zpráva,“ řekla Dr. Green, „nejdříve jsem jí nerozuměla.“

Její teta zemřela o tři měsíce později. Krátce poté jejímu strýci diagnostikovali rakovinu jícnu, ale ten, na rozdíl od tety, podstoupil chemickou léčbu.

Lékaři mu dávali 3 měsíce života. Dr. Green se rozhodla léčit ho sama.

Strýc žil ještě 10 let. Bohužel, chemoterapie a ozařování se ukázaly tak strašné, jak Ora předpověděla. Konvenční léčba ho úplně znetvořila.

„Muž, který mě vychoval, už nebyl tak jistý. Jednoduše to nebyl tentýž člověk,“ řekla Dr. Green.

V mysli Dr. Green vznikla otázka, proč léčba musí ovlivnit celé tělo, když její strýc měl rakovinu jen v jedné části těla?

Od tohoto okamžiku zasvětila svůj život hledání léčby, která nemá tak strašné vedlejší účinky.

Dr. Green objevila lasery

Dr. Green začala během svého doktorského studia hodně číst o laserové technologii. To byl moment, kdy ji osvítilo – co kdyby použila lasery přímo na rakovinné buňky?

Strávila další tři roky ve své laboratoři, kde rozvíjela laserovou technologii.

Laserové paprsky byly schopny ničit rakovinové buňky bez poškození zdravých buněk nebo jakýchkoli jiných buněk v těle, které je obklopují.

Nedávno, v mladém věku jako 35letá, Dr. Green dosáhla velkého úspěchu. Dokázala úplně zničit rakovinu u myší bez poškození zbytku těla. Stala se tak prvním člověkem, který úspěšně vyléčil rakovinu pomocí laseru.

Rozdíl mezi laserem a ozařováním

Co je ozařování?

Jde o rentgenové záření, které využívá cílené, vysoce energetické částice nebo vlny (rentgenové paprsky, gama paprsky, elektronové paprsky a protony) na poškození nebo ničení rakovinových buněk.

Na rozdíl od chemoterapie se ozařování obvykle používá lokálně, což znamená, že neovlivňuje celé tělo, v závislosti na typu rakoviny a způsobu jeho podávání.

Nevýhodou ozařování je, že může být velmi škodlivé pro tělo.

Existují celoživotní limity ozařování na každou část vašeho těla. Proto, pokud jste ho již dříve absolvovali, nemusíte být již vhodný pro opětovné ozařování.

Vedlejší účinky ozařování

Jak již bylo zmíněno výše, ozařování může být velmi škodlivé pro vaše tělo a může vás dokonce vystavit riziku vzniku jiných druhů rakoviny kvůli poškození buněk.

Mezi další příznaky ozařování patří:

  • extrémní únava
  • kožní problémy
  • ztráta vlasů
  • nízký počet krvinek (anémie)
  • problémy s jídlem

Všechny tyto nežádoucí účinky mohou být bolestivé a pacienti trpí fyzicky, duševně i emocionálně.

Co je laserová léčba

LASER, který je anglickým akronymem pro zesílení světla stimulovanou emisí záření, se používá k léčbě nežádoucích účinků jiných způsobů léčby rakoviny, jakož i rakoviny samotné.

Dělá to následovně:

  • Snižuje nebo ničí nádor pomocí tepla.
  • Aktivuje chemikálii zvanou fotosensitizér, který zabíjí jen rakovinné buňky.

3 typy laserů k léčbě rakoviny

1. Laser CO2

Tento laser poraní tkáň. Vzniká při něm jen malé krvácení a velmi malé poškození okolních nebo hlubokých tkání.

Používá se především na prekarcinomy a ty karcinomy, které jsou zatím v počátečních stádiích.

2. Argonový laser

Tento laser působí podobně jako laser CO2, ale do tkáně proniká jen do malé vzdálenosti.

Používá se k léčbě kožních onemocnění, některých očních nádorů a příležitostně k odstranění polypů z tlustého střeva dříve, než se vyvine rakovina.

Může se používat s léky citlivými na světlo, které zabíjejí rakovinné buňky.

3. Nd: YAG laser

Neodym: ytrium-hliníkový-granátový laser proniká hlouběji do tkání než jiné lasery. Může rychle vytvořit krevní sraženinu a účinně se dostane do těžko dostupných míst, jako je jícen nebo tlusté střevo.

Tento laser je možné aplikovat prostřednictvím drobných optických vláken, které mohou být ohnuté. Proniká do nádoru a vyhřívá ho, aby zničil rakovinné buňky.

Omezení léčby laserem

V současnosti je jen málo lékařů a praktických lékařů, kteří jsou školeni na používání laserů. Laserové zařízení je drahé a objemné, i když byly provedeny kroky k jeho zdokonalení.

Pro všechny pacienty v nemocničním pokoji platí mimořádně přísná bezpečnostní opatření, protože světlo z laseru může být velmi škodlivé pro nechráněné oči.

A co je nejdůležitější, účinky laserové léčby nemusí trvat dlouho, proto se musí zopakovat, aby se dosáhlo úplného vyléčení.

Vedlejší účinky laserové léčby

Jedinými viditelnými vedlejšími účinky této léčby jsou potenciální bolest v místě léčby a vysoká teplota několik dní po léčbě.

Nadace pro výzkum rakoviny Ora Lee Smith

Dr. Green v této nadaci nepracuje jen pro peníze. Přeje si, aby její léčba byla cenově dostupná pro všechny lidi bez ohledu na jejich společenské postavení nebo příjem.

Z tohoto důvodu léčbu poskytuje bez nároku na honorář. To je v prudkém rozporu s tím, jak funguje farmaceutický a medicínský průmysl.

Dr. Green založila výzkumné centrum pojmenované po její tetě a strýci, ve kterém se zaměřuje na nalezení léku proti rakovině, konkrétně na její výzkum v laserové léčbě.

Tato nadace získala grant ve výši 1,1 milionů dolarů na podporu jejího patentovaného výzkumu. Pokud byste i vy chtěli podpořit tuto organizaci a bojovat tak proti rakovině, můžete navštívit webovou stránku této nadace zde a zjistit si, jak můžete pomoci.

Závěr

Dr. Hadiyah Green je inspirací nejen pro ženy, dívky ale pro každého, koho postihla rakovina.

Pomozte nám šířit poselství této neuvěřitelné mladé ženy a informace o jejím novém inovativním způsobu léčby rakoviny. Spolu můžeme vyhrát boj proti rakovině!

Zdroj: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest