Dary od přírody 9 Magazín 9 Kvůli roztroušené skleróze ochrnula. Za rok už jezdila na kole. Zde je tajemství její léčby

Kvůli roztroušené skleróze ochrnula. Za rok už jezdila na kole. Zde je tajemství její léčby

Magazín | 0 komentářů

Určitě jste již slyšeli v televizní reklamě o případech lidí, kteří onemocněli různým nevyléčitelným autoimunitním onemocněním – lupénkou, revmatickou artritidou nebo zánětlivým onemocnění střev. Pak se díky novým lékům vrátili do normálního života.

Dnes se usmívají a jsou krásní. Název přípravku se na obrazovce zobrazuje znovu a znovu. Hlas v pozadí mluví o potenciálních problémech. Ale herci na obrazovce vypadají tak zdraví a šťastní.

Můžete požádat svého lékaře o předepsání nového fantastického přípravku a zeptat se, zda je pro vás vhodný. Autoimunitní onemocnění jsou nepředvídatelná, obvykle progresivní a často vedou k předčasnému odchodu z práce do invalidního důchodu.

Léčba autoimunitních onemocnění se tak stala velmi velkým byznysem. Přináší miliardy dolarů každý rok.

Léčba roztroušené sklerózy

Tím, že trpím tímto onemocněním, sleduji vývoj léků velmi pozorně. Celé roky neexistovala žádná léčba a pacienti, kterým diagnostikovali roztroušenou sklerózu, čelili závažnému postižení.

První chorobu-modifikující léky předepsané pacientům trpícím tímto onemocněním stály 8 až 10 tisíc dolarů ročně. Později byly vyvinuty novější biologické léky s cenou více než 60 000 dolarů ročně.

Rychlý vzestup ceny těchto léků překročil míru inflace za faktor 7 a více. Roční náklady za léky na léčbu roztroušené sklerózy převyšují jen v USA 19 miliard dolarů ročně.

Současné nejprodávanější léky jsou velmi silné a neuvěřitelně drahé, stojí 65 000 až 100 000 dolarů ročně.

Přínosy přípravku tak trochu izolují člověka od nákladů předepsané léčby.

V průběhu let se výrazně zvýšila poptávka po lécích, jakož i jejich cena. Tyto dva faktory se podílejí na zvyšování nákladů na zdravotní pojištění pro lidi a průmysl, jakož i nákladů na dlouhodobou léčbu pro pacienty.

Ať už si výdaje za léky hradí pacienti, firmy nebo vláda, společnost nakonec převezme tyto náklady, čímž se zatíží celý ekonomický systém.

Lidé a rodiny budou muset platit vyšší výdaje v hotovosti nejen za standardní zdravotní pojištění, ale i příplatky za léčbu a léky.

Velkou nevýhodou je, že tyto léky se musí užívat celý život. Mají poměrně dobře pod kontrolou příznaky onemocnění, ale jen na krátkou dobu.

Tato studie zkoumala, jak dlouho vydrželo zmírnění příznaků onemocnění pomocí biologických autoimunitních léků. Zjistila, že pacienti pociťovali úlevu kratší než rok a půl. Jen 14 % pacientů pociťovalo úlevu déle než dva roky.

Pacienti dokáží během života utratit stovky tisíc dolarů či eur za léky bez skutečného vyléčení onemocnění. Popřemýšlejte o tom – či zde jde někomu o léčbu nebo o vyléčení. Obáváme se, že jen o to první, protože je to takto výnosnější.

Léky mohou zmírnit příznaky onemocnění pouze na určitou dobu, ale proces onemocnění pokračuje dál.

Proč léky na autoimunitní onemocnění nejsou řešením

Autoimunita je stav, při kterém jsou buňky imunitního systému zmatené a útočí na zdravé a nepoškozené části těla, což vede k problémům, jako jsou:

  • zánětlivá onemocnění střev
  • revmatická artritida
  • systémový lupus
  • astma
  • roztroušená skleróza

Většina odborníků se spoléhá na to, že potlačením imunity zastaví tyto zbytečné útoky. Ale samotné léky poskytují jen dočasnou léčbu tohoto problému.

Efektivnější je podívat se na příčinu, proč se vyvine autoimunitní onemocnění, a vyřešit to, a ne spoléhat se na drahé léky, které potlačují naše imunitní buňky.

Moje cesta pro dlouhodobé řešení

Trpím autoimunitním onemocněním – sekundárně progresivní roztroušenou sklerózou – ta mě posadila na invalidní vozík v průběhu tří let po stanovení diagnózy.

Poznala jsem ty nejlepší lékaře v zemi, kteří se specializují na roztroušenou sklerózu. Užívala jsem nejnovější léky, včetně Tysabri, ale moje onemocnění se stále zhoršovalo postupně během následujících 7 let.

Jak jsem na tom byla stále hůř a hůř, začala jsem sledovat vědecké výzkumy a experimentovat sama na sobě. Objevila jsem výzkum zaměřený na epigenetiku, jak strava a životní styl dokáží zapnout nebo vypnout geny.

Dozvěděla jsem se více o meditaci, cvičení, elektrické stimulaci svalstva a mnohem více také o výživě a mikrobiomu (dříve nazývaného mikroflóra).

Dozvěděla jsem se o Institutu funkční medicíny (Institute of Functional Medicine) a začala navštěvovat jeho kurzy na léčbu příčiny špatného zdraví.

V roce 2007 jsem byla příliš slabá na to, abych seděla na obyčejné židli. Mohla jsem ujít 18 metrů pomalým tempem se dvěma vycházkovými holemi.

Trpěla jsem neuropatickou bolestí, hlubokou únavou a mozkovou mlhou. To byl moment, kdy jsem si vytvořila program pro stravování a životní styl určený speciálně pro můj mozek.

A pak se všechno změnilo. Můj život se zcela proměnil. Po 6 měsících byla moje bolest pryč, moje mozková mlha také a moje energie se obnovila.

Rok na to jsem mohla chodit bez holí a vrátila jsem se k jízdě na kole. Dokonce jsem dokončila 18mílovou cyklistickou cestu se svou rodinou.

Mé pochopení nemoci a zdraví se změnilo. Změnila jsem názor na medicínu a zaměřila jsem se na změnu stravování a životního stylu při léčbě autoimunitních, neurologických a psychiatrických onemocnění s pozoruhodným úspěchem.

Jak reagovali na léčbu pacienti s roztroušenou sklerózou

Vedu klinické experimenty, při kterých testujeme můj protokol na jiných s progresivní roztroušenou sklerózou, s pozoruhodně pozitivními výsledky.

Klinika pro léčbu životním stylem léčí lidí s revmatickou artritidou, lupusu, psoriázou, astmatem, fibromyalgií, neuropatií, cukrovkou, chronickou bolestí, traumatickým poškozením mozku, poruchami nálady, únavou, mozkovou mlhou a ztrátou paměti a bez ohledu na onemocnění najde většina pacientů úlevu s těmito zásahy.

Energie se zvýší, bolest zmenší, nálada stabilizuje a počet potřebných receptů neustále klesá, protože lidé příjmou a udržují doporučené změny ve stravování.

Co vám lékaři neřeknou, je to, že zmírnění příznaků z náročných biologických léků je často pouze dočasné.

Také vám neřeknou, že strava a změny životního stylu jsou obvykle mnohem silnější než léky na zastavení vývoje onemocnění a mohou dokonce vést ke zhoršení příznaků.

Po několika týdnech od provedení změn ve stravování a životním stylu naši pacienti hlásí menší bolest, lepší paměť a více energie. Jste ochotni vyzkoušet tyto změny na měsíc, abyste viděli, co mohou pro vás udělat?

Nebo chcete zůstat u léků, které přinášejí miliardy dolarů každý rok farmaceutickým firmám na celém světě bez dlouhodobého zmírnění příznaků onemocnění?

Strava a změny životního stylu jsou pod vaší kontrolou a stojí mnohem méně než nějaké léky. Mnozí lidé dokáží změnit své životy pomocí mých knih The Wahls Protocol a doprovodnou příručkou The Wahls Protocol Cooking for Life. I vy můžete.

Zdroj: healthy-holistic-living.com

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest