Dary od přírody 9 Uncategorized 9 Koření, které může pomoci zastavit infarkt a navíc totálně zregeneruje střeva

Koření, které může pomoci zastavit infarkt a navíc totálně zregeneruje střeva

Uncategorized | 0 komentářů

Co byste řekli na to, kdybychom vám teď řekli, že existuje jedno běžné domácí koření, které dokáže zregenerovat výstelku střev, zlepšit trávení, zničit rakovinové buňky, zastavit srdeční infarkt či urychlit hubnutí?

Přitom takové koření zřejmě už doma máte, jen ještě nevíte o všech jeho léčivých účincích.

Chilli koření a jeho léčivé účinky

Chilli koření nebo také nazývané jako kajenský pepř či feferonky se v kulinářství na celém světě používá již po dlouhá staletí. Někteří lidoví léčitelé ho dokonce považují za nejužitečnější léčivou bylinu vůbec a to z výše uvedených důvodů.

Obsahuje vysoký podíl vitamínu A, C, B-komplexu a také minerálů jako vápník nebo draslík.

Několik studií ukázalo, že kajenský pepř dokáže zregenerovat výstelku žaludku a střev. Působí navíc jako katalyzátor a zesiluje účinky ostatních bylinek, zejména těch používaných k léčbě rakoviny.

Stalo se vám už někdy, že se vám po snězení ostrého jídla spustily hleny z nosu?

Jde o to, že chilli koření zahřívá tělo, stimuluje pocení a také vylučování tekutin z ostatních sliznic, jako je například výstelka nosu produkující hleny.

Nejde však o žádné onemocnění dutin, ale o očistný proces, pomocí kterého se z těla vyplavují škodlivé látky.

Aktivní látka v chilli léčí rakovinu slinivky a prostaty

Aktivní látka v chilli papričkách se nazývá kapsaicin. V roce 2004 ji Dr. Sanjay K. Srivastavová s kolegy z Fakulty medicíny na Pittsburské univerzitě použita k léčbě rakoviny slinivky.

Zjistili, že kapsaicin ovlivňuje funkce mitochondrií a spouští apoptózu (programovou smrt) rakovinných buněk, aniž by ovlivňoval funkci zdravých buněk pankreasu!

Výsledky této studie byly publikovány 20. dubna 2005 v deníku Innovations Reports, kde Dr. Srivastavová uvádí:

Naše výsledky dokazují, že kapsaicin je silná protinádorová látka, která v rakovinných buňkách vyvolává apoptózu a nijak nepoškozuje zdravé buňky slinivky břišní. To z ní dělá nadějný nový chemoterapeutický lék na rakovinu slinivky.

V článku publikovaném agenturou Reuters ze dne 16. března 2006 s nadpisem “Chilli papričky ve studii zničily buňky rakoviny prostaty” uvádí Dr. Seren Lehmannová následující:

Kapsaicin má na buněčné kultury lidské rakoviny prostaty silný anti-proliferativní účinek. Při pokusech na myších dokázal zneškodnit až 80 % buněk rakoviny prostaty a to tím, že je přinutil spáchat sebevraždu.

Tak stejně i výzkumníci v Japonsku prokázali, že chilli papričky umí dramaticky zpomalovat růst nádorů rakoviny prostaty a jsou proto výborným doplňkem k alternativním metodám léčby tohoto druhu rakoviny.

Chilli papričky a jejich schopnost zastavovat srdeční infarkt

Jakoby ani protirakovinné účinky chilli papriček nestačily, ony toho dokážou ještě mnohem víc. Jejich vliv na cévy a srdce se nedá nazvat ničím jiným než malým zázrakem.

Chilli koření doslova vyživuje srdce a v průběhu 30 sekund od konzumace umí zastavit i již právě probíhající srdeční infarkt.

Pokud tedy chcete mít něco opravdu silné ve vaší domácí lékárničce, mějte tam chilli tinkturu, případně přímo sušené chilli koření.

Podle Dr. Johna Christophera:

Ve své 35leté historii lékařské praxe a také ze zkušeností z práce s lidmi a vyučování, nikdy jsem během výjezdů neztratil ani jednoho pacienta kvůli srdečnímu infarktu.

Je to proto, že všude s sebou nosím kajenský pepř a vždy, když ještě dýchají, jim podám sklenici vody rozředěné s 1 čajovou lžičkou tohoto koření.

Po něm v průběhu minut stojí obrazně řečeno opět na vlastních nohou.

Chilli papričky a obezita

Dalším prokázaným účinkem chilli papriček je jejich pomoc při boji s obezitou.

Výsledky z jedné studie ukázaly, že konzumace 10 gramů chilli papriček s jídlem denně pomohla snížit chuť k jídlu.

Jiná studie zase ukázala, že chilli koření urychluje metabolismus tuků.

Kdysi dávno se chilli koření používalo i na zastavování krvácení. Jednoduše se do rány nasypal prášek. Sice to velmi štípe, ale ránu to vydezinfikuje a navíc účinně zastaví krvácení.

Chilli papričky a vnitřní parazity

Mnozí z nás (přes 90 %) mají v těle různé druhy parazitů. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se jich zbavit, je vypít takzvané “kajenské mléko”.

Připravíte si ho tak, že nalijete do sklenice vodu nebo džus a přidáte 1/4 čajové lžičky chilli koření. Zamíchejte a rychle vypijte.

Ano, je to pálivé, ale časem si na to docela zvyknete.

Závěr

Jak vidíte, úžasné léčivé účinky chilli koření jsou téměř na neuvěření. Zcela určitě se jedná o nadmíru užitečnou potravinu, která prokázala svou vysokou hodnotu.

Podle Dr. Richarda Schulze: “Pokud byste měli používat pouze jediný druh koření v životě, tak by to mělo být chilli. Je mocnější než cokoli jiného.”

Osobně doporučujeme mít ho vždy po ruce – ať už ve formě koření nebo tinktury.

Tinkturu si vyrobíte vylouhováním chilli papriček nebo koření v lihu, stačí i obyčejná 40 % vodka. Louhovat je třeba alespoň 2 týdny a pak tekutinu scedit.

Zdroj: healthyfoodstar.com

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest