Dary od přírody 9 Magazín 9 Každý, kdo není spokojen se svým lékařem, potřebuje znát těchto 17 přírodních alternativ

Každý, kdo není spokojen se svým lékařem, potřebuje znát těchto 17 přírodních alternativ

Magazín | 0 komentářů

Tento skvělý článek napsala Dr. Christine Choová, ND, naturopatická lékařka z Toronta. Doporučujeme vám navštívit její webovou stránku (website) a najít si ji na InstagramTwitteru!

Mnozí z nás při návštěvě lékaře neměli zrovna nejlepší zkušenosti. Zkušenost některých lidí byla dokonce až tak špatná, že jsme zůstali znechuceni a zklamáni celým konvenčním zdravotním systémem, našli jsme si jiné („alternativní“) možnosti zdravotní péče a už nikdy bychom neměnili.

Mít přístup k mnoha různým profesionálním poskytovatelům zdravotní péče je opravdu dar. Na jedné straně to lidem poskytuje možnosti a umožňuje jim to angažovat se v péči o vlastní zdraví.

Na druhé straně to může být občas matoucí, protože se nám nabízí příliš mnoho možností a my se neumíme rozhodnout, který lékař nebo odborník by byl pro nás nejlepší.

Existuje také možnost, že uvěříte spíše trendům a přechodným módám než poctivé medicíně.

Národní centra pro doplňkové a integrující zdraví mají na svém seznamu doplňkové a alternativní medicíny (CAM) následující obory:

 1. akupunktura
 2. ajurvéda
 3. chiropraktická manipulace
 4. osteopatická manipulace
 5. provádění hlubokého dýchání, meditace
 6. terapie stravou
 7. léčení energií reiki
 8. řízená představivost
 9. homeopatie
 10. hypnóza
 11. masáže
 12. pohybové terapie (např. Feldenkreisova metoda, pilates)
 13. přírodní produkty pro zdraví
 14. naturopatie
 15. progresivní svalová relaxace
 16. čchi-kung, tai chi, jóga
 17. tradiční léčitelé

Jak se rozhodnout, kterou alternativní možnost si zvolit

Podle mého názoru neexistuje jeden lékař či odborník, který by byl absolutně nejlepší volbou na konkrétní syndrom, stav či člověka.

Vlastně jsem za to, aby jednotliví lidé měli zdravotní tým a každého člena týmu využívali pro jeho silné stránky. Jak poskytovatelka zdravotní péče čelím této realitě moc často – NEJSEM expertkou na všechno!


A tak, jak zodpovědná naturopatická lékařka, jejíž leží na srdci nejlepší zájem svých pacientů, je posílám, když je to nutné, k jinému lékaři.

Když je to možné, podílím se na léčbě a jsem přesvědčena, že zdravotní péče není záležitost, která má hladit moje ego.

Takže si prosím ujasněme, že toto NENÍ útok na konvenční zdravotní systém.

Potřebujeme lékaře, potřebujeme nemocnice a potřebujeme nějaké léky. Rovněž potřebujeme lékaře prvotní péče a přírodní léčitele, kteří se soucitem vyslechnou své pacienty.

Mainstreamová medicína

Jsou chvíle, kdy byste antibiotika měli opravdu brát, protože byste mohli zemřít.

Případně proto, že výzkum ukázal, že krátkodobé užívání antibiotik je nejúčinnější, nejlevnější a často nejbezpečnější dostupnou možností léčby.

Co ale všechny ty ostatní případy, kdy zažíváte symptomy, které váš lékař nebyl schopen zlepšit pomocí léku či operace? Nebo chronické stavy (tj. mírně zvýšený krevní tlak, vysoký cholesterol, chronická bolest atd.), při kterých vám natrvalo předepsali léky?

Lidé v těchto dvou kategoriích jsou často ti, kteří končí znechuceni, chtějí vyzkoušet jiné možnosti, a proto se začnou zajímat o doplňkovou a alternativní medicínu (CAM).

Výše jsem uvedla široké spektrum terapeutických možností spadajících pod deštník CAM, ale za kým byste měli jít?

Skutečně jednoznačná odpověď na tuto otázku neexistuje, protože všechny případy jsou jiné a některé mohou vyžadovat více než jen jeden zákrok.

Na co jsou vhodné různé oblasti alternativní medicíny

U nenaléhavých syndromů bolesti (tj. intenzivních/chronických poraněních) bych nejprve zvažovala návštěvu chiropraktika, osteopata nebo maséra.

Při nenaléhavých problémech s trávením bych zřejmě navštívila naturopatického lékaře. Komplikovanější je to často při složitějším scénáři například chronické bolesti v kříži spojené s trávicími problémy.

Vtip je v tom, že každý odborník CAM má své silné a slabé stránky. Soubor dovedností některých je obecnější a překrývá se s dovednostmi jiných odborníků, zatímco znalosti jiných jsou zaměřeny užší.

Lékařské vzdělání se různí i mezi profesemi – některých lze považovat se poskytovatele prvotní zdravotní péče, zatímco jiní se specializují na nějakou konkrétní terapii a nemají schopnost posuzovat a diagnostikovat zdravotní stavy.

Důležité je také brát v úvahu, že některé státy nemusí regulovat jisté profese, což znamená, že zákony týkající se toho, co mohou a nemohou dělat profesionální poskytovatelé zdravotní péče, se mohou v jednotlivých zemích dosti lišit.

Závěr

Momentálně se zdá být ideálem spolupracující, integrující medicína. Všichni profesionální poskytovatelé zdravotní péče, ať už jsou to lékaři nebo odborníci CAM, mají zodpovědnost svým pacientům „v první řadě neškodit“.

Představte si, co by mohlo znamenat pro budoucnost zdravotní péče, kdybychom byli schopni přiměřeně využívat nejlepší aspekty konvenční i alternativní léčby spolu navzájem?!

Zpracovala: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest