Dary od přírody 9 Magazín 9 Jak detoxikovat celé vaše tělo a už nikdy nebýt nemocný ani unavený

Jak detoxikovat celé vaše tělo a už nikdy nebýt nemocný ani unavený

Magazín | 0 komentářů

Aromatický, pronikavý a štiplavý zázvor patří mezi nejzdravější a nejchutnější koření na naší planetě.

Má vysokou nutriční hodnotu a je možné ho využívat jak na vaření, tak na medicínské účely. Obsahuje totiž látky, které jsou podstatné pro optimální funkce celého našeho organismu.

V 6 gramech zázvoru, což je přibližná doporučená denní dávka při vnitřním užívání, se nachází 1,07 gramů sacharidů, jen 0,05 gramů tuku, 0,12 gramů vlákniny a 0,11 gramů bílkovin.

Je také plný ve vodě rozpustných vitamínů B1, B2, B3, B6, B12, biotinu a kyseliny listové.

Dále obsahuje betakaroten, alfa karoten, lutein a lykopen. Najdeme v něm i minerály jako draslík, fosfor, mangan, hořčík , železo, měď a vápník.

Co všechno dokáže zázvor léčit

Toto super zdravé koření má silné protivředové, protizánětlivé a detoxikační účinky, proto se používá v mnoha detoxikačních kúrách.

Vděčí za to převážně obsahu gingerosolů, které se vyznačují mocnými protizánětlivými a protikřečovými účinky na trávicí systém. Mnohé studie dokazují, že zázvor má při léčení mořské nemoci (neustále houpání) ještě lepší výsledky než tradiční léky předepisované pro tento účel.

Zázvor zmírňuje projevy mořské nemoci, jako jsou zvracení, nevolnosti, točení hlavy a pocení.

Nesmíme zapomínat ani na velmi silné protizánětlivé účinky při artritidě, revmatismu a bolestech kloubů. Jeho užívání přináší pacientům výraznou úlevu od bolestí.

Ukazuje se, že zázvor dokáže předcházet, a dokonce i léčit rakovinu. Zvláště prospěšný je při rakovině a jiných problémech s prostatou a také při kolorektální rakovině.

Dnes vám prozradíme jeden speciální návod na detoxikační kúru pro celé tělo, která dokáže z těla odstranit radioaktivní prvky, těžké kovy a jiné chemické jedy.

Kromě zázvoru využívá i epsomskou sůl. Jde o potentní látku, která v těle vytváří reverzní osmózu, pomocí které dokáže z buněk dostat i takové toxiny, které jiné detoxikační kúry nedokážou.

Úžasná detoxikační koupel

Budete potřebovat tyto suroviny:

  • 1/2 šálku (0,5 až 1 dcl) čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • 1 šálek (1 až 1,5 dcl) epsomské soli neboli síranu hořečnatého
  • pár kapek zázvorového éterického oleje (volitelné)

Postup

Nasypte všechny suroviny do vany naplněné horkou vodou.

Pokud nemáte čerstvý zázvor, můžete použít asi poloviční množství zázvorového prášku, který se dá koupit v potravinách mezi kořením.

Vlezte si do vany a užijte si tuto příjemnou detoxikační koupel na přibližně 15 až 20 minut. Pokud by voda mezitím vychladla, připusťte si více teplé vody.

Po koupeli se doporučuje vypít dostatek tekutin, nejlépe čisté nebublinkové vody.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest