File name :DSCN2664.JPG File size :316.1KB(323731Bytes) Shoot date :0000/00/00 00:00:00 Picture size :1024 x 768 Resolution :72 x 72 dpi Number of bits :8bit/channel Protection attribute :Off Hide Attribute :Off Camera ID :N/A Model name :E995 Quality mode :FINE Metering mode :Multi-pattern Exposure mode :Programmed auto Flash :Yes Focal length :19.5 mm Shutter speed :1/126.5second Aperture :F3.8 Exposure compensation :0 EV Fixed white balance :Auto Lens :Built-in Flash sync mode :Red eye reduction Exposure difference :N/A Flexible program :N/A Sensitivity :Auto Sharpening :Auto Curve mode :N/A Color mode :COLOR Tone compensation :AUTO Latitude(GPS) :N/A Longitude(GPS) :N/A Altitude(GPS) :N/AJedinečná míza stromu Croton lechreli z Amazonského pralesa. Rudá pryskyřice připomínají krev, skvělá dezinfekce urychlující hojení ran. Samotnými domorodci užívaná již od pradávna k léčbě širokého spektra virových onemocnění.

Botanický popis rostliny

Sandgre de drago neboli česky dračí krev, je název pro mízu pocházející ze stromu Croton lechleri. Tento strom rostoucí v Amazonie dorůstá do výšky 10-20m. Jeho kmen mívá do 30cm v průměru, je pokryt hnědošedou, někdy až bílou skvrnitou kůrou. Koruna stromu je hustě větvená. Jednotlivé listy Croton lechleri mají srdčitý tvar. V tradičním léčitelství byla vždy užívána rudá míza (odtud název dračí krev), vytékající po naříznutí kůry stromu. Vylučováním této mízy se strom snaží co nejrychleji zacelit ránu a zabránit proniknutí možné infekce.

Původ a rozšíření

Croton lechleri pochází z Jižní Ameriky. Vyskytuje se ve vlhkém prostředí deštného pralesa ve výšce 125-2080 m.n.m. Roste především v oblastech horní části amazonského pralesa, Kolumbii, Ekvádoru a Peru.

Využití

Používá se zevně i vnitřně, především při různých druzích poranění na podporu hojení ran (potíráním na postižené místo) a pro normalizaci orgánů – žaludek, střeva. Dračí krev má i analgetický účinek, tzn. místo po zakapání přestává pálit – bolet.

Nepřekonatelná je dračí krev při stafylokokových infekcích krku a dutiny ústní.  Zde vatovou tyčinkou namočenou v čisté dračí krvi vytíráme postižená místa v ústech a krku

Další použití a podpora: – posiluje imunitní systém – pro zastavení krvácení, pro urychlení hojení, uzavření ran a ochranu – při všech typech zranění, řezných poranění, škrábanců, vnějších jizev, pupínků a dalších kožních problémů před infekcemi – zlomeniny, hemeroidy je stejně obvyklé jako užití – jako podpora správné odezvy organismu při žaludečních zánětech, vředech a kolikách – při střevních obtížích a podporu správného vyprazdňování, střevní – pro posílení plodnosti – při úplavici – jako podpora narušené funkce kůže  (akné, ekzémy, pro zbavení se dráždivých hmyzích kousnutí) – při zánětech dásní, hrdla, ústní dutiny (k výplachům) -při různých virózách a nachlazení – pro stabilizaci krevního cukru- zevně na bércové vředy.

Velice dobré zkušenosti máme s použitím na bradavice. Postižené místo zalepíme náplastí nasáklou dračí krví a necháme náplast cca 2 hodiny než se dračí krev plně vstřebá, toto opakujeme ještě na noc. Stačí takto používat 1 – 3 dni. Použijeme nejprve na největší bradavice, ostatní po-té mohou zmizet samy.

Účinné látky

Dračí krev je 100% čistý latex. Základní účinnou látkou v něm obsaženou je alkaloid taspin podporující hojení ran a další alkaloidy indol aporfin, quinolein, tropany, antrakinony, triterpeny, proanthokyanidy (antioxidanty), nenasycené mastné kyseliny, třísloviny a  také účinností velmi důležitý lignan dimetylcedrusin.

Tradiční dávkování

Vnitřně: 15 kapek rozpustíme ve 100ml vody a užíváme 3x denně.

Vnější: Na výplach úst a kloktání použijeme 30 kapek a kloktáme 3x až 5x denně. Při řezným poraněních, škrábancích,hmyzím bodnutí a při dalších kožních problémech aplikovat přímo na postižené místo.Nanést na vatovou tyčinku, potírat mandle při napadení, či zanícení místo. Nasáklou náplast přelepit bradavici a nechat plně vstřebat. Opakovat 1-3 dny. Bradavice by se měla sama vyloupnout.

Upozornění: Nevhodné užívat v těhotenství a v době pokusů o otěhotnění.

Pěstování

Strom se komerčně nepěstuje. Vyskytuje se volně v přírodě, především v amazonském pralese a zemích severní části Jižní Ameriky.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest