Cha De Bugre je strom, který dorůstá výšky 8-12 metrů s kmenem o průměru 30-40 cm. Plodí červené ovoce připomínájící kávové zrno. Ty se po dozrání praží a z nich se pak v Brazílii připravují čajové odvary jako náhražka kávy.

Popularitu si Cordia salicifolia získává především jako stimulant CNS a podpůrný prostředek na hubnutí, kde se podle znalců svými termogenními účinky vyrovná rostlině Ephedra, avšak Cordia salicifolia neobsahuje žádný efedrin. I přes poměrně malý obsah kofeinu dokáže silně nabudit unavený organismus. V období festivalů v Brazílii se vaří čaje z Chadebugre ve velkých sudech, aby si lidé udrželi energii po celou noc.

Kromě přírodního kofeinu obsahuje také draslík, alantoin a alantoidní kyseliny. Alantoin a kyselina alantoidní vysvětluje tradiční použití jako obkladů pro hojení ran. Pomáhá snižovat množství tělesného tuku při zachování svalové tkáně. Čaje se tradičně používají k úlevě od kašle, regulaci funkce ledvin, snížení hladiny kyseliny močové a formou obkladů na hojení ran. Chadebugre také potlačuje chuť k jídlu. Poskytuje pocit sytosti a redukuje potřeby konzumace velkého množství jídla. Je také doporučována jako diuretikum a srdeční tonikum, které stimuluje krevní oběh. Některé zdroje uvádějí schopnost Chadebugre mírnit příznaky celulitidy. Studie prováděné v roce 1990 v Japonsku ukázaly, že extrakt Chadebugre snižuje schopnost invaze a rozptylu herpes viru. Dále bylo prokázáno, že extrakt Chadebugre dokáže tlumit bujení nádorových buněk, což je vhodné především v prevenci proti rakovině.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest