Dary od přírody 9 Magazín 9 3 věci, které nejvíce urychlují proces stárnutí

3 věci, které nejvíce urychlují proces stárnutí

Magazín | 0 komentářů

Určitě i vy někdy děláte věci, které rapidně urychlují proces stárnutí a ani si to neuvědomujete.

Možná si myslíte, že stárnutí urychluje kouření nebo nadměrná konzumace alkoholických nápojů. Ty sice mají na stárnutí velmi silný účinek, ale existují i jiné, méně známé, ale stejně škodlivé věci.

Když mluvíme o stárnutí, nemáme na mysli jen typické fyzické projevy jako jsou vrásky, povislá pokožka, oteklé oči či žluté zuby.

Myslíme hlavně na věci, které negativně ovlivňují váš celkový zdravotní stav a délku života.

Chcete svůj proces stárnutí zvrátit nebo alespoň výrazně zpomalit? Pak kromě kouření a alkoholu výrazně omezte i následující 3 věci.

1. Konzumace fast foodu

To, co jíte, přímo ovlivňuje všechny vaše tělesné funkce na různých úrovních.

Když se váš jídelníček skládá z kvalitních a nutričně bohatých potravin, vaše tělo funguje jako dobře promazaný stroj a vy vypadáte mladě a svěže.

K opačnému procesu dojde, když začnete jíst chemické koktejly, hydrogenované tuky (často ve smažených jídlech), glutamát sodný(toxické ochucovadlo v asijských fast food restauracích) nebo maso plné antibiotik a hormonů.

V dnešní poměrně hektické době člověk zavítá do restaurace rychlého občerstvení proto, aby alespoň něco snědl a nezůstal hladový. Když se vám to stane, vyhněte se tomu nejhoršímu – smaženému jídlu, dresinkům a zpracovaným sýrům.

2. Pití slazených nápojů s bublinkami

Pití různých slazených limonád jde ruku v ruce s konzumací fast foodu.

Tyto nápoje představují odpad vyrobený z umělých barviv, příchutí a glukózo-fruktózového sirupu. I v případech, když jsou bez cukru, tak umělá sladidla nejsou žádná výhra. Nejednou jsou ještě horší než cukr.

Glukózo-fruktózové sirupy zvyšují hladinu špatného LDL cholesterolu v krvi, poškozují tkáně a vyvolávají ztučnění jater. To vše výrazně urychluje proces stárnutí.

Umělá sladidla jako sukralosa nebo aspartam navíc poškozují nervové buňky a mohou vést až ke vzniku mozkových nádorů či Alzheimerově chorobě.

Rovněž snižují inteligenci a zhoršují krátkodobou paměť.

3. Špatné zvládání stresu

Stres urychluje stárnutí více než cokoli jiného. Ve vašich hormonech vyvolává doslova chaos a způsobuje chronická onemocnění, jako jsou vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a diabetes 2. typu.

Způsob, jakým zvládáte stres, je klíčem k vaší dlouhověkosti.

Proto příště, když se ocitnete na dně, zastavte se a začněte zhluboka dýchat. Stres pomáhá výborně odbourávat meditace, i když se jí budete věnovat jen pár minut.

Případně se podívejte na svou oblíbenou komedii, vezměte si dovolenou nebo si udělejte hezký večer s milovanou polovičkou.

Dělejte cokoliv, co vám vykouzlí úsměv na tváři. Pomůže vám to dobít baterie. Vaše tělo i duše vám za to poděkují.

Zpracovala: Vylectese.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest