Dary od přírody 9 Magazín 9 10 nejúčinnějších přírodních antibiotik ověřených praxí

10 nejúčinnějších přírodních antibiotik ověřených praxí

Magazín | 0 komentářů

Ing. Zdeněk Rozehnal

Kolik bychom získali, kdyby lékařský průmysl vkládal do přírodní medicíny stejné množství zdrojů jako v případě „chemické“ medicíny!

V myšlení lidí v poslední době probíhají změny, protože stále více pacientů začíná vnímat, že „moderní medicína“ a farmaceutický průmysl se více zajímají o zisk než o lidi.

EU, ochránce farmaceutických zbohatlíků

Určitě tomu napomohl i bezprecedentní zákaz uvádění léčebných a zdravotních tvrzení u přírodních produktů, který vymyslela EU a poslušně schválili čeští poslanci. Tato cenzura zakazuje uvádět dokonce i léčivě účinku heřmánku, česneku… Určitě doporučuji přečíst knihu MUDr. Matthiase Ratha „Nacistické pozadí Bruselské EU“. Odkaz na konci článku.

Řešením je zvolit poslance, kteří nebudou schvalovat nesmyslná nařízení EU – Trikolóra a SPD. V dalším uzákonit celonárodní hlasování jako ve Švýcarsku, kde si lidé 2/3 většinou prosadili financování přírodních postupů z veřejného zdravotního pojištění a více než 50% zdejších lékařů přírodní metody podporuje. Dokonce švýcarská vláda vydala prohlášení o tom, že homeopatika jsou účinnější než chemické léky. To určitě překvapilo vedení farmaceutických firem, které sídlí většinou právě ve Švýcarsku.

Vyjádření expertů

Mark Mattson, vedoucí Laboratoře neurověd v Národním ústavu proti stárnutí, vysvětlil, že farmaceutické společnosti nemohou vydělávat peníze na zdravých lidech, a proto na výzkum přírodních postupů a léčiv nejsou finance. Není tedy překvapivé, že farmaceutické společnosti vyrábějí pouze pilulky, které mají negativní vedlejší účinky, protože pak nás mohou držet nemocné.

Arnold Seymour Relman, profesor medicíny na Harvardu a bývalý šéfredaktor časopisu New England Medical Journal, rovněž uvedl:

Lékařskou profesi si kupuje farmaceutický průmysl, a to nejen z hlediska lékařské praxe, ale také z hlediska výuky a výzkumu. Akademické instituce této země se stávají placenými agenty farmaceutického průmyslu. Myslím, že je to hanebné. (1)

Farmaceutické společnosti hrají důležitou roli při kontrole toho, jak jsou lékaři vzděláváni, takže je důležité zůstat skeptičtí a provádět vlastní výzkum nezávislý v oblasti zdraví.

Pokud jde o antibiotika, přibližně 30% předepsaných perorálních antibiotik je zcela zbytečných. Pro lékaře to není neobvyklý trend, protože mnozí z nich dostávají kompenzaci nebo pochvalu za to, že se při léčbě svých pacientů spoléhají na léky. Kromě toho farmaceutické společnosti často nadhodnocují výhody léků a podceňují jejich rizika, takže mnoho lidí si neuvědomuje zdravotní následky, pokud jsou jim tyto chemikálie předepsány.

Chemická antibiotika

Příkladem je jedno z nejpopulárnějších antibiotik používaných v USA, Levaquin, které je schopné způsobit ochrnutí, nesnesitelnou bolest kloubů, prasknutí šlach, potíže s dýcháním, vyčerpání, neurologické poškození, závratě, deprese, úzkost, psychózu, oslabující tendinitidu a dokonce trvalé poškození nervů? O těchto nežádoucích účincích se při předepisování před pacientem většinou nemluví a na obalu jsou pouze uvedeny v drobném písmu.

Nejenže existují významná rizika s užíváním léčiv, jako jsou antibiotika, ale tyto mají také omezený účinek tím, že řeší a opravují bezprostřední problém a neřeší podstatu zdravotního postižení. Pokud váš imunitní systém dostatečně nebojuje tvrdě, aby ochránil vaše tělo, nemůžete si jen vzít pilulku naplněnou chemikáliemi a očekávat, že bude tento úplně stabilizován; musíte jej Vy sami jej 100% postavit na nohy. Naštěstí existuje řada přírodních „antibiotik“, která mohou posílit imunitní systém a zbavit vás infekce současně.

Zde jsou nejlepší přírodní „antibiotika“ ověřená praxí

Oregano – esenciální olej

Oregano je mnohem víc než jen běžná příchuť používaná v italských pokrmech. Oreganový olej napomáhá trávení a hubnutí a olej v oreganu, Carvacrol, je přírodní antimikrobiální látka, která dokáže bojovat s bakteriemi, které způsobují infekce, a také s růstem Candidy. Učinkuje na baktérie, viry i plísně a nevzniká na něj rezistence.

Toto je první doplněk stravy, který byste měli aplikovat, když se u vás objeví nachlazení nebo chřipka. Při konzumaci však musíte být opatrní, protože je extrémně silný a může u některých jedinců způsobit žaludeční problémy (pocit pálení je přirozený), proto jej vždy řádně nařeďte vodou – někteří klienti nečtou obaly a užívají jej neředěný.

Při koupi je nutné najít na obalu přípravku garanci min. 70% CARVACROLU!!!

Kurkumin

Kurkumin, bioaktivní látka nalezená v kurkumě, má antibakteriální i antimikrobiální vlastnosti. Kurkumin získal v poslední době velkou popularitu, zejména díky svým protizánětlivým účinkům. Navíc se vědecky prokázalo, že je velmi účinným prostředkem proti rakovině, autoimunitnímu onemocnění, zánětlivým onemocněním a mnohem více.

Pro lepší účinek se užívá společně s piperinem, nicméně italové patentovali kurkumin s ochrannou známkou Meriva, který využívá fytosomální efekt, má 29 násobnou účinnost oproti čistému kurkuminu a piperin (černý pepř) je zbytečný.

Koloidní stříbro

Toto přírodní antibiotikum je používáno po staletí. Koloidní stříbro je směs stříbrných částic suspendovaných v tekutině. Stříbro je těžký kov a protože může být toxické, je nutná obezřetnost při vnitřním užívání. Roční bezpečná mez je 1 gram. V EU je jeho zákaz od ledna 2010 pro vnitřní užívání, ale vědci z Palackého univerzity v Olomouci zveřejnili v roce 2014 poznatek – stříbro společně s chemickým antibiotikem odstraňuje rezistenci baktérií na dané antibiotikum. A jak jinak TICHO.

Česnek

Možná jste slyšeli, že česnek je vynikající v boji proti nachlazení, což je zcela pravda! Jeho silná chuť vyniká skvělými léčivými vlastnostmi, protože allicin v ní chrání před kvasinkami, parazity, bakteriemi, Candidou a dalšími patogeny. Allicin je jednou z účinných látek v čerstvě rozdrcených česnekových stroužcích, které mají širokospektrální antimikrobiální účinky. Nezapomeňte, že to je zvláště silné u syrového česneku!

Nicméně Allicin je částečně ničen žaludečními šťávami, takže ideální je užívání extraktu česneku v kaplích, které se rozpustí až ve střevu. Ve dvouleté studii ve Španělsku dobrovolníci užívali 2 roky česnekový doplněk stravy. Po skončení pokusu 70 letí uživatelé měli aorty ve stavu jako v 50 letech

Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibiotické, antimykotické a antiseptické vlastnosti, které mohou přirozeně alkalizovat vaše tělo, což může v některých případech pomoci předcházet rakovině nebo bojovat s ní. Tento speciální typ octa může také bojovat proti pálení žáhy, udržovat správnou hmotnost a normalizovat hladinu cholesterolu. Může být také použit jako sterilizátor nebo dezinfekční prostředek při topickém použití, nebo může být vynikajícím doplňkem salátů a jiných jídel.

Křen

Kořen křenu obsahuje isothiokyanáty (ITC), u nichž je prokázáno, že mají antibakteriální vlastnosti. Výsledkem je, že může být použit jako přírodní „antibiotikum“. Olej, který způsobuje silnější chuť křenu (stejně jako hořčice a wasabi), se nazývá allyl isothiokyanát nebo hořčičný olej, což je osvědčený antimikrobiální přípravek proti řadě patogenů.

Surový med

Med je dalším vynikajícím přírodním zdrojem „antibiotik“, protože enzym obsažený v medu uvolňuje peroxid vodíku, díky čemuž je ideální pro přirozenou léčbu ran a prevenci infekce. Ve skutečnosti to staří Římané skutečně používali na bojišti, aby zabránili infekci a léčili je. Vezměte prosím na vědomí, že je zásadní, abyste nakupovali surový, nepasterizovaný a nejlépe ekologický med, protože běžný komerční med je v důsledku toho vysoce rafinovaný a zbavený mnoha svých zdravotních výhod. Med může také zmírnit zažívací potíže, nachlazení a bolest v krku.

Extrakt zázvoru

Zázvor je přírodní antibiotikum a má antibakteriální schopnosti. Používá se také pro jiné léčivé účely, jako je například nachlazení, nevolnost, astma, kolika, bušení srdce, otoky a bolesti žaludku.

Extrakt z cibule

U cibule je vědecky dokázáno, že má antibakteriální vlastnosti a je známo, že doslova vysává nemoci, nemoci a toxiny přímo z těla. Několik nakrájených cibulí v domě odstraní z vašeho obývacího prostoru spoustu bakterií!

Červený pepř

Papričky Habanero jsou známé nejen tím, že patří k nejpálivějším paprikám, ale jsou také známé svými antibakteriálními vlastnostmi pro svůj vysoký obsah kapsaicinu. Takže můžete použít chilli omáčky Habanero k boji proti bakteriím a pochopitelně také kapsle s kapsaicinem.
 

Takže až vám příště lékař předepíše antibiotika, možná raději sáhněte na některé z těchto přírodních prostředků!

Zdroj: https://www.uspesna-lecba.cz

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější příspěvky

Pin It on Pinterest