V současné době se používají tyto aktivátory (neutralizátory):

Kyselina citronová 50% roztok – dávkování 1:1 (kapky), počkat 20 sec a dolít vodou. Pokud používáte tento aktivátor k výrobě MMS je ideální ke koupelím, inhalacím a povrchovým aplikacím.

Kyselina chlorovodíková 4% roztok – dávkování 1:1, po smíchání 20 sec počkat a poté naředit vodou. Takto vyrobené MMS je vhodné ke všem doporučovaným protokolům (dle poznatků uživatelů v ČR a SR i k výplachu očí – Jim Humble ale ve své knize tento postup nedoporučuje). U protokolu celodenní dávky v lahvi je nutné připravit si dávku pouze na 4 hodiny a poté na další 4 hodiny. MMS vyrobené s kyselinou chlorovodíkovou je maximálně funkční pouze 4 – 5 hodin.

Hydrogensíran sodný 33% roztok. dávkování 1:1, počkat 1-2 min. a poté dolít vodou. Lze používat pro všechny protokoly. Nemíchejte větší množství (nad 100 kapek) vzniklý roztok vypění – pokud chcete míchat větší množství (např. pro koupele), oba roztoky (hydrogensíran i chloritan) musíte vychladit na cca 4-6 stupňů Celsia.

Hydrogensíran sodný – granule: pouze pro výrobu CDH a CDS (CDS2). U výroby CDS2 je nutná velká opatrnost a ochranné prostředky (brýle,plášť)