40 žen s rakovinou prsu mělo ve tkáni tuto „kosmetickou ingredienci“

rakovina_prsNový výzkum ukázal přítomnost parabenů až v 99 % testované tkáně z rakoviny prsu. Studie se účastnilo 40 žen, které rakovinu prsu léčí.

V 60% případů bylo přítomno 5 různých parabenů. Jedná se chemikálie s vlastnostmi podobnými estrogenu, což je jeden z hormonů přítomných u vývoje prsní rakoviny.

 

Studie tvrdí například, že:

„Celkové průměrné hodnoty v nanogramech na gram tkáně ze 160 vzorků byly nejvyšší pro n-propylparaben a methylparaben. Nižší úroveň jsme zaznamenali pro n-butylparaben, ethylparaben a isobutylparaben…“

„Zdroj parabenu jsme nemohli identifikovat, ale paraben byl nalezen u 7 ze 40 pacientů, kteří nahlásili, že nikdy ve svém životě nepoužili příslušný typ kosmetiky.“

 

Zdroje a nebezpečí parabenů

Deodoranty a antiperspiranty jsou primárním zdrojem parabenů, ale ve skutečnosti i ti, kdo hlásili, že je nikdy nepoužívali, je měli v prsní tkáni, což zřetelně ukazuje, že tato chemikálie, ať už pochází z kteréhokoliv produktu, se usazuje právě v prsních tkáních.

Je důležité si uvědomit: Cokoliv rozprostřené po vaší kůži se může vstřebat do těla a potenciálně po určité době způsobit vážné poškozování, jak ukazuje tato studie.

(Pokud se chcete dovědět více o potenciální toxicitě vaší kosmetiky, podívejte se na „Skin Deep Report“ od EWG). Parabeny potlačují růst bakterií, plísní a podobně, a používají se jako konzervanty.

 

Na obalech mohou být označeny jako:

1) methylparaben

2) propylparaben

3) isobutylparaben

4) ethylparaben

5) butylparaben

6) E216

 

Tyto chemikálie se běžně objevují v:

1) deodorantech a antiperspirantech

2) Šampónech a kondicionérech

3) pěnách na holení

4) zubních pastách

5) make-upech a kosmetice obecně

6) farmaceutických produktech

7) přídavcích do jídla

Studie ukázaly, že mohou parabeny ovlivňovat vaše tělo podobně jako estrogeny, což může vést ke slábnutí svalové hmoty, nabírání toků a růstu prsou i mužů. Jiné studie mimoto spojily parabeny s rakovinou. Agentura EPA přisoudila metyl parabenům metabolické, vývojové, hormonální a neurologické poruchy včetně několik druhů rakoviny.

 

Jak se vyhnout nejhoršímu

Vyhnout se parabenům a dalším škodlivým chemikáliím vyžaduje stát se zaníceným čtenářem obalů. Buďto opatrní s produkty, jež se prohlašují za all-natural, pořád mohou obsahovat nebezpečné chemikálie, včetně parabenů, takže si skutečně vždy přečtěte složení.

Další alternativou je vyrábět si své vlastní produkty osobní hygieny. V mnoha případech je to mnohem jednodušší, než si zřejmě myslíte. Michael DeJong, ochránce životního prostředí a autor knih o přírodním způsobu života, napsal knihu Clean Cures, jež je plná dostupných, levných a přírodních léků, které si můžete připravit doma na léčbu běžných nemocí.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.
   

Sledujte nás na Facebooku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *